Волейболистите загубиха втория си мач на световното – с 2:3 от Канада

Волейболистите ни загубиха от Канада, сн. БГНЕС

Българският национален отбор по волейбол загуби втория си мач от груповата фаза на Световното първенство в Полша. Те отстъпиха на отбора на Канада с 2:3 гейма.

Мачът започне добре за нашите, които след средата на първия гейм се откъснаха и го завършиха с убедителна разлика – 25:17.

Последва обаче отпускане, изоставане с голяма разлика почти от началото на втория гейм и загуба със същия резултат – 17:25.

В третия гейм българите върнаха самочувствието и увереността си и отново спечелиха, този път с 25:20.

Решаващ за мача може би бе четвъртият гейм. Почти до края той се развиваше по сценария на предходния гейм с постоянна добра преднина за българския отбор с между 3 и 5 точки. И така до 23:20, когато в играта на българите настъпи тотален срив и те допуснаха четири поредни точки на противника, а след това – и загуба на гейма с 24:26.

Това очевидно довърши психологически нашите, които в петия гейм допуснаха поредица грешки и загубиха с катастрофалното 8:15.