Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

"Времето изтече": Жени от Холивуд започнаха кампания срещу секс насилието

6 коментара
"Времето изтече": Жени от Холивуд започнаха кампания срещу секс насилието

Над 300 влиятелни жени от филмовата, театралната и телевизионната индустрия - актриси, писателки и режисьорки, обявиха в първия ден на 2018 година старта на проект за борба със сексуалното насилие не само в киното, а и на останалите работни места, предадоха световните агенции.

Инициативата, наречена "Таймс ъп" (Time's Up - Времето изтече), бе обявена чрез реклама на цяла страница във вестник "Ню Йорк Таймс" и идва след серия обвинения в секс насилие срещу филмовия продуцент Харви Уайнстийн, които след това се разпростряха и срещу други известни мъже в кино индустрията като актьорите Кевин Спейси, Дъстин Хофман и др.

Проектът е описан като призив за промяна от жените в развлекателната индустрия за жените навсякъде.

"Таймс ъп" също така призовава участничките в церемонията по връчването на наградите "Златен Глобус" да се облекат в черно в знак на солидарност с с жертвите на сексуално насилие от страна на влиятелни фигури от Холивуд.

Кампанията е подкрепена от стотици актриси като Натали Портман, Рийз Уидърспуун, Кейт Бланшет, Ева Лонгория, Ема Стоун, Ашли Джъд, Америка Ферера и др,, от продуцентката на хитовия сериал "Анатомията на Грей" Шонда Раймс, както и от председателката на "Юнивърсъл Пикчърс" Дона Лангли и редица популярни адвокатки. До момента тя е набрала над 13 млн. долара при цел от 15 млн. долара, които ще са предназначени за правна подкрепа на жертви на сексуално насилие от женски и мъжки пол.

Средствата ще отиват за покриване на разходите за защита на пострадали от секс насилие хора с не престижни професии като работници във фабрики или в земеделието, домашни помощници или сервитьорки, които не могат финансово да си позволят воденето на дела срещу нападателите си.

В писмо на солидарност, публикувано на сайта на инициативата и адресирано до "всяка жена, която е трябвало да се защитава от сексуална атака", се посочва, че често сексуалното насилие продължава, защото извършителите не носят никакви последствия за действията си.

Участниците в "Таймс ъп" искат да бъдат приети и по-строги закони. По конкретно става въпрос за въвеждането на практиката фирми, в които има случаи на сексуален тормоз, да бъдат глобявани.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

6 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Коментарът е изтрит в 17:21 на 16 април 2021 от автора.
    #6
  2. Nikola Nikolov
    #5
  3. анита хегерланд
    #4

    Интересна инициатива. Може да се докаже, ако посегателството е на публично място. Но когато е между двама души, както се случва в 90% от случаите, ще е като борба за равенство?!

  4. Kiril Kovatchev
    #3

    Както често през последните сто години промените и новите неща идват отвъд Атлантика. Вероятно на много жени им се е налагало да правят компромиси за да могат да се издигнат в кариерата си. Да се хвърля вината върху тях сега когато си отвориха устата и се опитват да прекратят тази практика е най-малкото неморално. Вината е най-вече върху мъжете облечени във власт които са си позволявали такива неща, както и системата която го е толерирала. Време е за промяна.

  5. karabenanhel
    #2

    Вече одъртелите играчки се опитват да си правят пиар. ASIKTYR!

  6. Авакум Захов
    #1

    Докато са правили кариера "жените от развлекателната индустрия" са намирали за близко приятелство това, което сега намират за сексуален тормоз. Иначе създаването на фонд за правна помощ именно от адвокатки прилича на крокодилски сълзи.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.