Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

"Времето на кръстоносните походи свърши". Радев постави под въпрос смисъла от санкции срещу Русия

"Няма да допуснем санкции, които рефлектират негативно върху българската икономика"

50 коментара
Румен Радев говори пред журналисти, сн. БГНЕС
Няма да допуснем европейски санкции срещу Русия, които рефлектират негативно върху българската икономика, каза премиерът Румен Радев. 
 
Той постави под съмнение ефективността на цялостната санкционна политика на Европейския съюз спрямо Русия, като потвърди, че България няма да позволи санкции срещу руския патриарх Кирил и "Лукойл".
 
“Мен ме интересува да отстояваме българските интереси, така че санкциите да не вредят върху българската икономика. Това е 21-ви пакет санкции. По какъв начин тези санкции до момента спряха войната? По какъв начин до момента тези санкции изобщо спомогнаха за мира?“, каза Радев.
 
 
На въпрос дали това означава, че страната ни ще гласува против предложения пакет, той отговори: 
 
“Ще разберете днес как ще гласува България, когато обсъдя всички особености с моите колеги.“
 
Съгласуването на санкциите между европейските лидери, които се събират на среща в четвъртък вечерта, продължава, като няма официална информация каква е конкретната българска позиция.
 

"Не ме интересува руския патриарх, а вярващите"

 
Радев потвърди, че България не приема и санкции срещу близкия до Владимир Путин руски патриарх Кирил.
 
"Времето на кръстоносните походи свърши. Мен не ме интересува руския патриарх, мен ме интересува това, че той е предстоятел на Руската православна църква, която е източноправославна, като нашата църква. Интересуват ме всички тези милиони хора, които са в тази църква", отговори Румен Радев на въпрос дали руският патриарх е неутрален, след като говори за "свещена война срещу западния неолиберален свят". 
 

Без санкции срещу "Лукойл"

 
Премиерът посочи, че България анализира внимателно ефекта от предложените мерки, включително тези, свързани с енергийния сектор и “Лукойл“.
 
“Когато преди години отстоявах позициите на България и представлявах България в Съвета на Европейския съюз, не допуснахме санкции върху “Росатом“, които щяха да се отразят и да създадат големи проблеми в нашата ядрена енергетика".
 
“Имам разговори с колегите премиери, членове на Съвета на Европейския съюз, но повярвайте ми – няма да допуснем санкции, които да рефлектират негативно върху българската икономика“, посочи той. 
 

Радев в ролята на Орбан 

 
Лидерите на страните членки на ЕС тази вечер се събират в Брюксел на двудневна среща на върха, която ще е фокусирана върху Украйна, следващия дългосрочен бюджет на Евросъюза и глобалните икономически предизвикателства.
 
Очаква се да бъде изслушан и украинският президент Володимир Зеленски, който пристига в Брюксел за първи път, откакто най-големият му опонент в ЕС – Виктор Орбан, загуби изборите в Унгария. 
 
Именно Орбан спираше санкциите срещу патриарх Кирил, а сега в неговата роля явно влиза Радев.
 
Правителството му вече обяви, че спира директната военна помощ за Киев и не подкрепи създаването на специален трибунал за Путин.
подкрепете ни

Свободата има цена

Благодарим, че не ни оставяте да я плащаме сами.

Станете месечен дарител на Mediapool, защото ако журналистиката днес премълчи истината, утре няма да има кой да я каже.

50 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. ABV
    #50

    гадев да обпсни конкретно по какъв начин санкциите срещу един полковник от гру ще повлият негативно върху "милиони православни"?

  2. Мазен Кумунис
    #49

    Фатмакът Рундьо е мазен русофилистик! ;)

  3. anton nikolov
    #48

    Гадев и стоящата зад него клика изначално заложиха на губещ кон. И по точно на двама дърти катъра - Путлер и Тръмп. На последния вече му смачкаха фасона и е на път да излезе от играта през ноември, а на първия започват да му го мачкат всеки ден и го очаква крах. Но нашите червени тикви не могат да мислят и накрая ще се чудят откъде им е дошло.

  4. Морския
    #47

    Обвинявайки ЕС в "кръстоносен поход" недоразумението от Дондуков 1 можеше да използва речника на попа от КГБ Гундяев и да обвини Европа в сатанизъм и да обяви СВО за Свещенна война в защита на "православието и традиционните православно християнски ценности". Между другото, защо никой журналист досега не е задал въпроса на ревностният защитник на православието Радев защо няма църковен брак? Може би защото Мунчо е свикнал девет години на медиен комфорт и бяга от въпросите като дявол от тамян?

  5. Megadonkey
    #46

    РР = ₽₽

  6. Stoycho
    #45

    В действителност фатмака льотчик е най долнопробен пълзящ слуга на престъпниците руZZки. Тази биологична пълзяща единица е тотално вредна за България и Българския народ,включително и за онези УФСИ които гласуваха за руZZофила национален предател.

  7. Мисисипски
    #44

    Може и да бъркам нещо,и ще се радвам да ме поправите ако греша. Някой да е чувал Радев да произнася името на Зеленски? Или и Радев като ментора си Путин не го споменава.

  8. Москва гори, зелен чорапест бок.ук! Ще ви изринем съвсем скоро и вас!!!

  9. асен
    #42

    боклуци заедно с гласувалите за тях!

  10. Стас
    #41

    С какво санкциите срещу Кирил ще попречат на икономиката на България.По пътят по който е тръгнал Радев скоро ще напълни площадите с протестиращи.В България хората ориентирани към Европа са много повече от поддръжниците на Путин.

Препоръчано от редакцията