Всички медалисти на игрите от понеделник (8 август)

Всички медалисти от третия ден (понеделник, 9 Август) на летните олимпийски игри в Рио де Жанейро:


Спортна стрелба, 10 метра пушка мъже:
1. Николо Камприяни (Италия) - 206,1 точки
2. Сергий Кулиш (Украйна) - 204,6
3. Владимир Масленников (Русия) - 184,2
________________________________________
43.Антон Ризов (България) - 617,3 точки (в квалификациите)


Спортна стрелба, трап (мъже):
1. Йосип Гласнович (Хърватия)
2. Джовани Пелиело (Италия)
3. Едуард Линг (Великобритания)


Джудо, категория до 57 кг (жени):
1. Рафаела Силва (Бразилия)
2. Сумия Дорсурен (Монголия)
3. Телма Монтейро (Португалия) и Каори Мацумото (Япония)


Джудо, категория до 73 килограма (мъже):
1. Сохей Оно (Япония)
2. Рустам Оруджов (Азербайджан)
2. Лаша Шавдатуашвили (Грузия) и Дирк ван Тихелт (Белгия)


Вдигане на тежести, категория до 58 килограма (жени):
1. Суканя Срисурат (Тайланд) - 240 килограма двубой (110 кг изхвъляне и 130 кг изтласкване)
2. Пимсири Сирикаев (Тайланд) - 232 (102+130)
3. Хсин-чун Куо (Тайван) - 231 (102+129)


Скокове във вода, синхронни скокове от 10-метрова кула (мъже):
1. Айсън Чън/Юе Лин (Китай) - 496.98 точки
2. Дейвид Будиа/Стийли Джонсън (САЩ) - 457.11
3. Томас Дейли/Даниел Гуудфелоу (Великобритания) - 444.45


Фехтовка, сабя (жени):
1. Яна Егорян (Русия)
2. София Великая (Русия)
3. Олга Харлан (Украйна)


Спортна гимнастика, отборно (мъже):
1. Япония (Кохей Учимура, Риохей Като, Юсуке Танака, Коджи Ямамуро, Кендзо Ширай) - 274.094 точки
2. Русия (Иван Стретович, Николай Куксенков, Давид Белявский, Денис Аблязин, Никита Нагорний) - 271.453
3. Китай (Дън Шунду, Лин Чаопан, Чжан Чънлун, Лю Ян, Ю Хао) - 271.122


Ръгби-7 (жени):
1. Австралия - 2. Нова Зеландия - 24:17
3. Канада - 4. Великобритания - 33:10


Плуване, 200 метра свободен стил, мъже:
1. Сун Ян (Китай) 1:44.65 минути
2. Чад ле Кло (Южна Африка) 1:45.20
3. Конър Дайър (САЩ) 1:45.23


Плуване, 100 метра гръб, жени:
1. Kaтинка Хошсу (Унгария) 58.45 секунди
2. Kaтлийн Бейкър (САЩ) 58.75
3. Kайли Масе (Канада) 58.76
3. Фу Юанхуей (Китай) 58.76


Плуване, 100 метра гръб, мъже:
1. Райън Мърфи (САЩ) 51.97 секунди, олимпийски рекорд
2. Сю Цзяюй (Китай) 52.31
3. Дейвид Плъмър (САЩ) 52.40


Плуване, 100 метра бруст, жени:
1. Лили Кинг (САЩ) 1:04.93 минути, олимпийски рекорд
2. Юлия Ефимова (Русия) 1:05.50
3. Kейти Мейли (САЩ) 1:05.69


Вдигане на тежести, категория до 62 килограма, мъже
1. Оскар Фигероа (Колумбия) - 318 кг (142 кг в изхвърлянето и 176 кг в изтласкването)
2. Еко Юли Ираван (Индонезия) - 312 кг (142 и 170)
3. Фархад Харки (Казахстан) - 305 кг (135 и 170)

Споделяне

Още от Рио 2016

Как смятате да прекарате Коледа и Нова година?