Всички медалисти от четвъртък (11 Август)

Всички медалисти от четвъртък (11 Август):

Гребане, четворка скул, мъже:
1. Германия (Филип Венде, Лауриц Шооф, Карл Шулце и Ханс Грууне) - 6:06.81 минути
2. Австралия - 6:07.96
3. Естония - 6:10.65


Гребане, четворка скул, жени:
1. Германия (Ан-Катрин Тийле, Карина Баер, Юлия Лиер, Лиза Шмидла) - 6:49.39 минути
2. Холандия - 6:50.33
3. Полша - 6:50.86


Гребане двойка без рулеви, мъже:
1. Ерик Мъри/Амиш Бонд (Нова Зеландия) - 6.59.71 минути
2. Лаурънс Бритън/Шон Кийлинг (Южна Африка) - 7.02.51
3. Джовани Абаняле/Марко Ди Костанцо (Италия) - 7.04.52


Гребане, двойка скул, мъже:
1. Мартин Синкович и Валент Синкович (Хърватия) - 6:50.28 минути
2. Миндаугас Грисконис и Саулиус Ритер (Литва) - 6:51.39
3. Олаф Туфте и Киетил Борч (Норвегия) - 6:53.25
---
9. ГЕОРГИ БОЖИЛОВ и КРИСТИАН ВАСИЛЕВ (БЪЛГАРИЯ) - 7:00.85 минути (трето място във финал "Б")


Гребане, двойка скул, жени:
1. Магдалена Фуларчик и Наталия Мадай (Полша) - 7:40.10 минути
2. Виктория Торнли и Катрин Грейнджър (Великобритания) - 7:41.05
3. Доната Вищартайте и Милда Валчукайте (Литва) - 7:43.76


Гребане, четворка без рулеви (мъже, лека категория):
1. Швейцария (Лукас Трамер, Симон Шюрх, Симон Нипман и Марио Гир) - 6:20.51 минути
2. Дания - 6:21.97
3. Франция - 6:22.85


Слалом, двойка кану (мъже) в бързи води:
1. Ладислав Шкантари/Петер Шкантари (Словакия) - 101,58 секунди
2. Ричард Хаунслоу/Дейвид Флорънс (Великобритания)- 102,01
3. Готие Клос/Матие Пеш (Франция) - 103,24


Слалом, едноместен каяк (жени) в бързи води:
1. Майален Чораут (Испания) - 98.65 секунди
2. Лука Джоунс (Нова Зеландия) - 101.82
3. Джесика Фокс (Австралия) - 102.49


Спортна стрелба, 50 метра пушка от три положения жени:
1. Барбара Енгледер (Германия) - 458.6 точки, олимпийски рекорд
2. Чжан Бинбин (Китай) - 458.4
3. Ду Ли (Китай) - 447.4


Джудо, категория до 78 килограма (жени):
1. Кайла Харисън (САЩ)
2. Одри Чьомео (Франция)
3. Майра Агияр (Бразилия) и Анамари Веленсек (Словения)


Джудо, категория до 100 килограма (мъже):
1. Лукаш Кръпалек (Чехия)
2. Елмар Гасимов (Азербайджан)
3. Сирил Маре (Франция) и Рюносуке Хага (Япония)


Стрелба с лък, жени:
1. Хе-джин Чхан (Република Корея)
2. Лиза Унрух (Германия)
3. Бо-бае Ки (Република Корея)


Спортна гимнастика, индивидуален многобой за жени:
1. Симон Байлс (САЩ) - 62.198 точки
2. Александра Райсман (САЩ) - 60.098
3. Алия Мустафина (Русия) - 58.665


Колоездене, отборен спринт на писта (мъже):
1. Великобритания (Филип Хайндс, Джейсън Кени, Калъм Скинър) - 42.440 секунди
2. Нова Зеландия - 42.542
3. Франция - 43.143


Ръгби-7 за мъже:
1. Фиджи
2. Великобритания
3. Република Южна Африка


Фехтовка, шпага отборно (жени):
1. Румъния (Ана Мария Попеску, Симона Поп, Симона Герман и Лоредана Дину)
2. Китай
3. Русия


Плуване, 100 метра свободен стил, жени:
1. Симоне Мануел (САЩ) - 52.70 секунди
1. Пенелопе Олексяк (Канада) - 52.70
3. Сара Шострьом (Швеция) - 52.99


Плуване, 200 метра съчетано, мъже:
1. Mайкъл Фелпс (САЩ) 1:54.66 минути
2. Koсуке Хагино (Япония) 1:56.61
3. Ван Шун (Китай) 1:57.05


Плуване, 200 метра гръб, мъже:
1. Райън Мърфи (САЩ) - 1:53.62 минута
2. Мич Ларкин (Австралия) - 1:53.96
3. Евгени Рилов (Русия) - 1:53.97


Плуване, 200 метра бруст, жени:
1. Рие Кането (Япония) 2:20.30 минути
2. Юлия Ефимова (Русия) 2:21.97
3. Ши Цзинлин (Китай) 2:22.28


Тенис на маса, мъже индивидуално:
1. Лун Ма (Китай)
2. Чжан Цзикъ (Китай)
3. Джун Мидзутани (Япония)

финал: 1-Лун Ма (Китай) - 2-Чжан Цзикъ (Китай) - 4:0 (14:12, 11:5, 11:4, 11:4)


Споделяне
Още от Рио 2016