Всички медалисти от четвъртък (18 Август)

Кану-каяк, 200 метра едноместно кану (мъже):
1. Юрий Чебан (Украйна) - 39.279 секунди
2. Валентин Демяненко (Азербайджан) - 39.493
3. Кейрош Дос Сантос (Бразилия) - 39.628


Кану-каяк, 1000 метра двойка каяк, мъже:
1. Макс Рендшмид и Маркус Грос (Германия) - 3:10.781 минути
2. Марко Томишевич и Миленко Зорич (Сърбия) - 3:10.969
3. Кен Уолъс и Лаклан Тейм (Австралия) - 3:12.593


Кану-каяк, 200 метра двойка каяк, мъже:
1. Саул Кравиото и Кристиан Торо (Испания) - 32.075 секунди
2. Лиъм Хийт и Джон Шофийлд (Великобритания) - 32.368
3. Едвинас Раманаускас и Ауримас Ланкас (Литва) - 32.382


Кану-каяк, 500 метра аедноместен каяк, мъже:
1. Данута Козак (Унгария) - 1:52.494 минута
2. Ема Йоргенсен (Дания) - 1:54.326
3. Лиза Карингтън (Нова Зеландия) - 1:54.372


Лека атлетика, 400 метра с препятствия, мъже:
1. Керън Клемънт (САЩ) - 47.73 секунди
2. Бонифас Тумути (Кения) - 47.78
3. Ясмани Копело (Турция) - 47.92


Лека атлетика, 200 метра (мъже):
1. Юсейн Болт (Ямайка) - 19.78 секунди
2. Андре Де Грас (Канада) - 20.02
3. Кристоф Льометр (Франция) - 20.12


Лека атлетика, гюле (мъже):
1. Райън Краузър (САЩ) - 22.52 метра
2. Джо Ковач (САЩ) - 21.78
3. Томас Уолш (Нова Зеландия) - 21.36


Лека атлетика, десетобой (мъже):
1. Аштън Ийтън (САЩ) - 8893 точки
2. Кевин Майер (Франция) - 8834
3. Деймиън Уорнър (Канада) - 8666


Лека атлетика, копие (жени):
1. Сара Колак (Хърватия) - 66.18 метра
2. Сънет Вилджон (Южна Африка) - 64.92
3. Барбора Шпотакова (Чехия) - 64.80


Лека атлетика, 400 метра с препятствия (жени):
1. Далайла Мухамад (САЩ) - 53.13 секунди
2. Сара Слот Петерсен (Дания) - 53.55
3. Ашли Спенсър (САЩ) - 53.72


Триатлон, мъже:
1. Алистър Браунлий (Великобритания) - 1:45.01 час
2. Джонатан Браунлий (Великобритания - 1:45.07
3. Хенри Шуман (Южна Африка) - 1:45.43


Ветроходство, клас "470", мъже:
1. Шиме Фантела и Игор Маренич (Хърватия) - 43 наказателни точки
2. Матю Белчър и Уил Райън (Австралия) - 58
3. Панайотис Мантис и Павлос Киялис (Гърция) - 58


Ветроходство, клас "470", жени:
1. Хана Майлс/Саския Кларк (Великобритания) - 44 наказателни точки
2. Джо Але/Поли Поури (Нова Зеландия) - 54
3. Камий Лекоантр/Елен Дефранс (Франция) - 62


Ветроходство, клас 49 (мъже):
1. Питър Бърлинг/Блеър Тюк (Нова Зеландия) 35 точки
2. Нейтън Оутъридж/Йън Йенсен (Австралия) 78
3. Ерик Хайл/Томас Плосел (Германия) 83


Ветроходство, клас 49ER FX (жени):
1. Maртине Граел/Kaена Кунзе (Бразилия) 48 points
2. Aлекс Малоуни/Моли Мийч (Нова Зеландия) 51
3. Йена Хансен/Kaтя Салсков-Иверсен (Дания) 54


Бадминтон, двойки жени:
1. Мизаки Мацутомо и Аяка Такахаши (Япония)
2. Кристина Педерсен и Камила Ритер Юл (Дания)
3. Кюн Джун и Чън Шин (Република Корея)


Бокс, категория до 81 килограма, мъже:
1. Хулио Сесар Ла Крус (Куба)
2. Адилбек Ниязимбетов (Казахстан)
3. Матийо Бодерлик (Франция) и Джошуа Буатси (Великобритания)


Скокове във вода, 10-метрова кула, жени:
1. Цян Жън (Китай) - 439.25 точки
2. Яцзе Си (Китай) - 419.40
3. Мегън Бенфето (Канада) - 389.20


Борба, категория до 53 килограма, жени:
1. Хелън Марулис (САЩ)
2. Саори Йошида (Япония)
3. София Матсон (Швеция) и Наталия Синишин (Азербайджан)


Борба, категория до 63 килограма, жени:
1. Ризако Кавай (Япония)
2. Мария Мамашук (Беларус)
3. Екатерина Ларионова (Казахстан) и Моника Михалик (Полша)
- - - -
13. ТАЙБЕ ЮСЕИН (България)


Борба, категория до 75 килограма, жени:
1. Ерика Уийбе (Канада)
2. Гузел Манюрова (Казахстан)
3. Фънлю Чжън (Китай) и Екатерина Букина (Русия)


Хокей на трева, мъже:
1. Аржентина
2. Белгия
3. Германия


Плажен волейбол, мъже:
1. Бразилия (Алисон Черути и Бруно Шмид)
2. Италия (Паоло Николай и Даниеле Лупо)
3. Холандия (Александер Браувер и Роберт Меувсен)


Таекуондо, категория до 57 кг (жени):
1. Джейд Джоунс (Великобритания)
2. Ева Гомес (Испания)
3. Кимия Зенорин (Иран) и Хедая Ванба (Египет)


Таекуондо, категория до 68 кг (мъже):
1. Ахмад Абугауш (Йордания)
2. Алексей Денисенко (Русия)
3. Хоел Гонсалес (Испания) и Лий Даехун (Република Корея)

Споделяне
Още от Рио 2016