Всички медалисти от петък (12 Август)

Гребане, двойка скул, мъже (лека категория):
1. Пиер Уен и Жереми Азу (Франция) - 6:30.70 минути
2. Гари О'Донован и Пол О'Донован (Ирландия) - 6:31.23
3. Кристофер Брун и Аре Страндли (Норвегия) - 6:31.39


Гребане, двойка скул, жени (лека категория):
1. Илзе Паулис и Мааике Хед (Холандия) - 7:04.73 минути
2. Линдзи Дженърич и Патриша Оби (Канада) - 7:05.88
3. Въни Хуан и Фейхун Пан (Китай) - 7:06.49


Гребане, двойка без рулеви, жени:
1. Хелън Глоувър и Хедър Станинг (Великобритания) - 7:18.29 минути
2. Жонвиев Берен и Ребека Скаун (Нова Зеландия) - 7:19.53
3. Хевдиг Расмусен и Ане Андерсен (Норвегия) - 7:20.71


Гребане, четворка без рулеви, мъже:
1. Великобритания (Алекс Грегъри, Мохамед Сбихи, Джордж Неш и Константин Лулудис) - 5:58.61 минути
2. Австралия - 6:00.44
3. Италия - 6:03.85


Спортна стрелба 50 метра пушка от положение легнал за мъже:
1. Хенри Юнгхегел (Германия) - 209.5 точки (олимпийски рекорд за финал)
2. Джонг-хьон Ким (Република Корея) - 208.2
3. Кирил Григорян (Русия) - 187.2
-----
27. Антон Ризов - 621.2 в квалфикациите


Лека атлетика, 10000 метра, жени:
1. Алмаз Аяна (Етиопия) - 29:17.45 минути - световен рекорд
2. Вивиан Черуийот (Кения) - 29:32.53
3. Тирунеш Дибава (Етиопия) - 29:42.56


Спортна стрелба, скийт, жени:
1. Диана Бакоси (Италия)
2. Киара Кайнеро (Италия)
3. Кимбърли Роуд (САЩ)


Лека атлетика, 20 километра спортно ходене, мъже:
1. Чжън Ван (Китай) - 1:19:14 час
2. Цзелин Цай (Китай) - 1:19:26
3. Дейн Бърд-Смит (Австралия) - 1:19:37


Батут, индивидуално, жени:
1. Розана МакЛенън (Канада) - 56.465 точки
2. Брайони Пейдж (Великобритания) - 56.040
3. Дан Ли (Китай) - 55.885


Стрелба с лък, мъже, индивидуално:
1. Бон-чан Ку (Република Корея)
2. Жан-Шарл Ваядон (Франция)
3. Брейди Елисън (САЩ)


Джудо, категория над 78 килограма, жени:
1. Емили Андеол (Франция)
2. Идалис Ортис (Куба)
3. Сун Ю (Китай) и Канае Ямабе (Япония)


Джудо, категория над 100 килограма, мъже:
1. Теди Рине (Франция)
2. Хисайоши Харасава (Япония)
3. Ор Сасон (Израел) и Рафаел Силва (Бразилия)


Конен спорт, обездка, отборно:
1. Германия (Зонке Ротенбергер, Доротее Шнайдер, Кристина Броринг-Шпрее и Изабел Верт) - 81.936 точки
2. Великобритания - 78.602
3. САЩ - 76.667


Вдигане на тежести до 75 килограма, жени:
1. Ним Джон Сим (КНДР) - 274 килограма (121 кг изхвърляне и 153 кг изтласкване)
2. Дария Наумова (Беларус) - 258 килограма (116 кг и 142 кг)
3. Лидия Валентин Перес (Испания) - 257 (116 кг и 141 кг)


Колоездене на писта, отборен спринт, жени:
1. Цзинцзе Гун и Тянши Чжун (Китай) - 32.107 секунди
2. Даря Шмельова и Анастасия Войнова от Русия - 32.401
3. Мириам Велте и Кристина Фогел (Германия) - 32.636


Колоездене на писта, отборно преследване, мъже:
1. Великобритания (Едуард Кланси, Стивън Бърк, Оуейн Дъл и Сър Брадли Уигинс) - 3:50.265 минути - световен рекорд
2. Австралия - 3:51.008
3. Дания - 3:53.789


Фехтовка, рапира отборно, мъже:
1. Русия (Алексей Черемисинов, Артур Ахматхузин и Тимур Сафин)
2. Франция
3. САЩ


Тенис, двойки (мъже):
1. Марк Лопес/Рафаел Надал (Испания)
2. Флорин Мерджя/Хория Текау (Румъния)
3. Стийв Джонсън/Джак Сок (САЩ)


Вдигане на тежести, категория до 85 килограма (мъже):
1. Киануш Ростами (Иран) 396 килограма (179 кг в изхвърлянето и 217 кг в изтласкването) - световен и олимпийски рекорд
2. Тян Тао (Китай) 395 (178 и 217)
3. Габриел Синкраян (Румъния) 390 (173 и 217)


Лека атлетика, тласкане на гюле (жени):
1. Mишел Картър (САЩ) 20.63 метраs
2. Валери Адамс (Нова Зеландия) 20.42
3. Aнита Мартон (Унгария) 19.87
- - -
21. Радослава Мавродиева (България) - 17.20 метра в квалификациите.


Плуване, 100 метра бътерфлай (мъже):
1. Джоузеф Шуулинг (Сингапур) 50.39 секунди
2. Mайкъл Фелпс (САЩ) 51.14
2. Чад Ле Кло (Южна Африка) 51.14
2. Ласло Чех (Унгария) 51.14
5. Ли Чжухо (Китай) 51.26


Плуване 800 метра свободен стил (жени):
1. Kейти Ледецки (САЩ) 8:04.79 минути (световен рекорд)
2. Джазмин Карлин (Великобритания) 8:16.17
3. Boгларка Копош (Унгария) 8:16.37


Плуване, 200 метра гръб (жени):
1. Мая ди Радо (САЩ) 2:5.99 минути
2. Kaтинка Хошсу (Унгария) 2:06.05
3. Хилъри Колдуел (Канада) 2:07.54


Плуване, 50 метра свободен стил (мъже):
1. Антъни Ървин (САЩ) 21.40 секунди
2. Флоран Маноду (Франция) 21.41
3. Нейтън Ейдриън (САЩ) 21.49

Споделяне
Още от Рио 2016