Всички медалисти от петък (19 Август)

Лека атлетика, 50 километра спортно ходене, мъже:
1. Матей Тот (Словакия) - 3:40:58 часа
2. Джаред Талънт (Австралия) - 3:41:16
3. Хирооки Арай (Япония) - 3:41:38


Бадминтон, сингъл, жени:
1. Каролина Марин (Испания)
2. Пусарла Синду (Индия)
3. Нодзоми Окухара (Япония)


Синхронно плуване, отборно:
1. Русия - 196,1439
2. Китай - 192,9841
3. Япония - 189,2056


Бадминтон, двойки мъже:
1. Хайфън Фу и Нан Чжан (Китай)
2. Ви Кион Тан и Шем Гох (Малайзия)
3. Маркъс Елис и Крис Ленгридж (Великобритания)


BMX, жени:
1. Мариана Пахон (Колумбия) - 34.093 секунди
2. Алис Поуст (САЩ) - 34.435
3. Стефани Ернандес (Венецуела) - 34.755


BMX, мъже:
1. Конър Фийлдс (САЩ) - 34.642 секунди
2. Йеле ван Хорком (Холандия) - 35.316
3. Карлос Йепес (Колумбия) - 35.517


Конен спорт, прескачане на препятствия, индивидуално:
1. Ник Скелтън (Великобритания) - 0 наказателни точки
2. Педер Фредриксон (Швеция) - 0
3. Ерик Ламаз (Канада) - 4


Спортно ходене, 20 километра, жени
1. Хун Лю (Китай) - 1:28.35 часа
2. Мария Гваделупе Гонсалес (Мексико) - 1:28.37
3. Сючжи Лу (Китай) - 1:28:42


Водна топка, жени:
1. САЩ
2. Италия
3. Русия


Бокс, категория до 60 килограма, жени:
1. Естел Мосели (Франция)
2. Цзюнхуа Ин (Китай)
3. Анастасия Белякова (Русия) и Мира Потконен (Финландия)


Борба, категория до 57 килограма свободен стил, мъже:
1. Владимир Хинчегашвили (Грузия)
2. Рей Хигучи (Япония)
3. Хаджи Алиев (Азербайджан) и Хасан Рахими (Иран)


Борба, категория до 74 килограма свободен стил, мъже
1. Хасан Яздани (Иран)
2. Ануар Гедуев (Русия)
3. Сонер Демирташ (Турция) и Джабраил Хасанов (Азербайджан)


Хокей на трева, жени:
1. Великобритания
2. Холандия
3. Германия


Футбол, жени:
1. Германия
2. Швеция
3. Канада


Модерен петобой, жени:
1. Клоуи Еспозито (Австралия) - 1372 точки
2. Елоди Клювел (Франция) - 1356
3. Октавия Новацка (Полша) - 1349


Лека атлетика, 5000 метра жени:
1. Вивиан Черуийот (Кения) 14:26.17 минути, олимпийски рекорд
2. Елън Онсандо Обири (Кения 14:29.77
3. Алмаз Аяна (Етиопия) 14:33.59


Лека атлетика, 4 по 100 метра, мъже:
1. Ямайка (Асафа Пауъл, Йоан Блейк, Никел Ашмийд и Юсейн Болт) - 37.27 секунди
2. Япония - 37.60
3. Канада - 37.64


Лека атлетика, 4 по 100 метра, жени:
1. САЩ (Тиана Бартолета, Алисън Филикс, Инглиш Гарднър и Тори Боуи) 41.01 секунди
2. Ямайка 41.36
3. Великобритания 41.77


Лека атлетика, чук, мъже:
1. Дилшод Назаров (Таджикистан) - 78.68 метра
2. Иван Тихон (Беларус) - 77.79
3. Войцех Новицки Полша) - 77.73


Лека атлетика, овчарски скок, жени:
1. Екатерини Стефаниди (Гърция) - 4.85 метра
2. Санди Морис (САЩ) - 4.85
3. Елиза Маккартни (Нова Зеландия) - 4.80


Таекуондо, категория до 80 килограма, мъже:
1. Шейк Сала Сисе (Камерун)
2. Лутало Мухамад (Великобритания)
3. Усама Уеслати (Тунис) и Милад Бейги Харчегани (Азербайджан)


Таекуондо, категория до 67 килограма жени:
1. О Хие-ри (Република Корея)
2. Аби Ниаре (Франция)
3. Нур Татар (Турция) и Рут Гбагби (Кот Д'Ивоар)


Споделяне
Още от Рио 2016

Вярвате ли на приказката на Божков за Али Баба и подкупите към управляващите?