Всички медалисти от вторник (16 Август)

Кану-каяк, 500 метра двойка каяк, жени:
1. Габриела Сабо и Данута Козак (Унгария) - 1:43.687 минута
2. Франциска Вебер и Тина Дийце (Германия) - 1:43.738
3. Каролина Ная и Беата Миколайчик (Полша) - 1:45.207


Кану-каяк, 1000 метра едноместно кану, мъже:
1. Себастиан Брендел (Германия) 3:56.926 минути
2. Исакиас Кейрош дос Сантос (Бразилия) 3:58.529
3. Серхий Тарновский (Молдова) 4:00.852
- - -
14. АНГЕЛ КОДИНОВ (БЪЛГАРИЯ) 4:10.102


Кану-каяк, 200 метра едноместен каяк, жени:
1. Лиза Карингтън (Нова Зеландия) - 39.864 секунди
2. Марта Валчикевич (Полша) - 40.279
3. Ина Опипенко-Радомска (Азербайджан) - 40.401


Кану-каяк, 1000 метра едноместен каяк, мъже:
1. Маркус Валс (Испания) - 3:31.447 минути
2. Йозеф Достал (Чехия) - 3:32.145
3. Роман Аношкин (Русия) - 3:33.363
- - -
19. МИРОСЛАВ КИРЧЕВ (БЪЛГАРИЯ) - 3:39.363 минути - отпадна в сериите


Плуване в открити води, 10 километра, мъже:
1. Фери Веертман (Холандия) - 1:52:59.8 час
2. Спиридон Янотис (Гърция) - 1:52:59.8
3. Марк Антоан-Оливие (Франция) - 1:53:02.0
- - -
15. ВЕНЦИСЛАВ АЙДАРСКИ (БЪЛГАРИЯ) - 1:53:16.1


Скокове във вода от триметров трамплин за мъже:
1. Юан Цао (Китай) - 547.60 точки
2. Джак Лафър (Великобритания) - 523.85
3. Патрик Хауздинг (Германия) - 498.90


Лека атлетика, троен скок, мъже:
1. Крисчън Тейлър (САЩ) - 17.86 метра
2. Уил Клей (САЩ) - 17.76
3. Бин Дун (Китай) - 17.58


Лека атлетика, диск, жени:
1. Сандра Перкович (Хърватия) - 69.21 метра
2. Мелина Робер-Мишон (Франция)- 66.73
3. Дениа Кабайеро (Куба) - 65.34


Лека атлетика, скок на височина (мъже):
1. Дерек Друин (Канада) - 2.38 метра
2. Мутаз Еса Баршим от Катар - 2.36
3. Богдан Бондаренко (Украйна) - 2.33
----------------------------------------------
10. ТИХОМИР ИВАНОВ (БЪЛГАРИЯ) - 2.29


Лека атлетика, 1500 метра за жени:
1. Фейт Кипиегон (Кения) - 4:08.92 минути
2. Гензебе Дибаба (Етиопия) - 4:10.27
3. Дженифър Симпсън (САЩ) - 4:10.53


Лека атлетика, 110 метра с препятствия (мъже):
1. Омар МакЛеод (Ямайка) - 13.05 секунди
2. Орландо Ортега (Испания) - 13.17
3. Димитри Баску (Франция) - 13.24


Спортна гимнастика, успоредка (мъже):
1. Олег Верняев (Украйна) - 16.041 точки
2. Дейнъл Лейва (САЩ) - 15.900
3. Давид Белявски (Русия) - 15.783


Спортна гимнастика, земя (жени):
1. Симон Байлс (САЩ) - 15.966 точки
2. Александра Райсман (САЩ) - 15.500
3. Ейми Тинклер (Великобритания) - 14.933


Спортна гимнастика, висилка (мъже):
1. Фабиен Хамбюхен (Германия) - 15.766 точки
2. Дейнъл Лейва (САЩ) - 15.500
3. Нийл Уилсън (Великобритания) - 15.466


Синхронно плуване, дуети:
1. Наталия Ишченко/Светлана Ромашина (Русия) - 194.991 точки
2. Хуан Сюечън и Сун Вънян (Китай) - 192.369
3. Юкико Инуи и Ризако Мицуи (Япония) - 188.055


Ветроходство, клас Фин:
1. Жил Скот (Великобритания) 36 точки
2. Василий Жбогар (Словения) 68
3. Кейлъб Пейн (САЩ) 76


Ветроходство, клас "Лазер Радиал", жени:
1. Марит Боувмеестер (Холандия) - 61 наказателни точки
2. Анализ Мърфи (Ирландия) - 67
3. Ане-Мари Риндом (Дания) - 71


Ветроходство, клас "Лазер", мъже:
1. Том Бъртън (Австралия) - 73 наказателни точки
2. Тончи Стипанович (Хърватия) - 75
3. Сам Мийч (Нова Зеландия) - 85


Ветроходство, клас Накра-17 микс:
1. Сантяго Ланге/Сесилия Каранса (Аржентина) 77 точки
2. Джейсън Уотърхаус/Лиза Дарманин (Австралия) 78
3. Tомас Заяц/Таня Франк (Австрия) 78


Борба класически стил, категория до 66 кг:
1. Давид Щефанек (Сърбия)
2. Мигран Арутюнян (Армения)
3. Расул Чунаев (Азербайджан) и Шмаги Болквадзе (Грузия)


Борба класически стил, категория до 98 килограма:
1. Артур Алексанян (Армения)
2. Даниел Кабрера Луго (Куба)
3. Дженк Илдем (Турция) и Гасем Резаи (Иран)


Колоездене на писта, омниум (жени):
1. Лора Трот (Великобритания) - 230 точки
2. Сара Хамър (САЩ) - 206
3. Жулиен Д'ор (Белгия) - 199


Колоездене на писта, спринт (жени):
1. Кристина Фогел (Германия)
2. Ребека Джеймс (Великобритания)
3. Кейти Марчант (Великобритания)


Колоездене на писта, кейрин (мъже):
1. Джейсън Кени (Великобритания) - 10.113 секунди
2. Матайс Бухли (Холандия)
3. Азизулхасни Аванг (Малайзия)


Бокс, категория до 60 кг (мъже):
1. Робсон Консейсао (Бразилия)
2. Софиян Оумиа (Франция)
3. Ласаро Хорхе Алварес (Куба) и Отгондалай Доржнямбуу (Монголия)


Вдигане на тежести (мъже), категория над 105 кг:
1. Лаша Талахадзе (Грузия) 473 кг световен рекорд (215 + 258)
2. Гор Минасян (Армения) 451 (210 +241)
3. Иракли Турманидзе (Грузия) 448 (207 +241)


Тенис на маса, отборно (жени):
1. Китай (Ли Сяося, Лю Шивен и Дин Нин)
2. Германия
3. Япония
финал: Китай - Германия - 3:0

Споделяне
Още от Рио 2016

Вярвате ли на приказката на Божков за Али Баба и подкупите към управляващите?