Всички медалисти от вторник (9 Август) в Рио де Жанейро


Конен спорт, всестранна езда, отборно:
1. Франция (Астиер Никола, Карим Флоран, Тибо Вайет и Матийо Лемоан) - 169 наказателни точки
2. Германия - 172.8
3. Австралия - 175.3


Конен спорт, индивидуално, всестранна езда:
1. Михаел Юнг (Германия) със Сам 40.90 точки
2. Астиер Никола (Франция) с Пиаф Де Б'Невил 48.00
3. Филип Дютън (САЩ) с Майти Найс 51.80


Спортна стрелба, 25 метра малокалибрен пистолет, жени
1. Анна Коракаки (Гърция) 19 (8)
2. Моника Карш (Германия) 18 (6)
3. Хайди Дитхелм Гербер (Швейцария) 17 (8)


8. АНТОАНЕТА БОНЕВА (БЪЛГАРИЯ) 11


Фехтовка - шпага (мъже), индивидуално:
1. Пак Сан Ен (Република Корея)
2. Имре Геза (Унгария)
3. Готие Грюме (Франция)


Вдигане на тежести, категория до 63 кг (жени):
изхвърляне изтласкване двубой
1. Дън Вей (Китай) 115 147 262
2. Чхо Хьо Сим (КНДР) 105 143 248
3. Kaрина Горичева (Казахстан) 111 132 243


Вдигане на тежести, категория до 69 кг (мъже):
изхвърляне изтласкване двубой
1. Шъ Чжъюн (Китай) 162 190 352
2. Данияр Исмаилов (Турция) 163 188 351
3. Изат Артъков (Киркизстан) 151 188 339


Джудо, категория до 63 кг (жени):
1. Тина Тръстеник (Словения)
2. Кларис Агбенену (Франция)
3. Ярден Джерби (Израел) и Аника ван Емден (Холандия)


Джудо, категория до 81 кг (мъже):
1. Хасан Халмурзаев (Русия)
2. Травис Стивънс (САЩ)
3. Таканори Нагае (Япония) и Серджиу Тома (ОАЕ)


5. ИВАЙЛО ИВАНОВ (БЪЛГАРИЯ)


Кану-слалом, индивидуално (мъже):
1. Денис Гарго-Шану (Франция) 94.17
2. Maтей Бенюш (Словакия) 95.02
3. Taкуя Ханеда (Япония) 97.44


Скокове във вода (жени), синхронни скокове от 10 метрова кула:
1.Чън Жолин/Лю Хуъйся (Китай) 354.00 точки
2.Чън Чжън Хун/Панделела Ринонг Памг (Малайзия) 344.34
3.Мегън Бенфайто/Роузлин Филиън (Канада) 336.18


200 метра съчетано плуване, жени:
1. Катинка Хосшу (Унгария) 2:06.58 минути, олимпийски рекорд
2. Сиобан Мери-О'Конър (Великобритания) 2:06.88
3. Мея Дирадо (САЩ) 2:08.79


Плуване, 200 метра свободен стил (жени):
1. Кейти Ледецки (САЩ) - 1:53.73 минута
2. Сара Сьострьом (Швеция) - 1:54.08
3. Ема МакКиън (Австралия) - 1:54.92


Плуване, 200 метра бътерфлай (мъже):
1. Майкъл Фелпс (САЩ) - 1:53.36 минута
2. Масато Сакай (Япония) - 1:53.40
3. Тамаш Кендереши (Унгария) - 1:53.62


Плуване, щафета 4 по 200 метра свободен стил (мъже):
1. САЩ (Конър Дуайър, Тоунли Хаас, Райън Лохте и Майкъл Фелпс) - 7:00.66 минути
2. Великобритания (Стивън Милне, Дан Уолъс, Дънкан Скот и Джеймс Гай) - 7:03.13
3. Япония (Косуке Хагино, Наито Ехара, Юки Кобори, Такеши Мацуда) - 7:03.50


Спортна гимнастика, отборно (жени):
1. САЩ (Симон Байлс, Габриела Дъглас, Александра Райсман, Лорън Ернандес, Мадисън Косиан) - 184.897 точки
2. Русия (Ангелина Мелникова, Алия Мустафина, Седа Тутхалян, Мария Пасека и Даря Спиридонова) - 176.688
3. Китай (Мао И, Тан Цзясин, Ван Ян, Шан Чунсън, Фан Илин) – 176.003

Още от Рио 2016

Какво се крие зад истерията с "отнемането и продаването на деца"?