Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

“Всичко навсякъде наведнъж” триумфира на наградите “Оскар“

"Навални" бе удостоен в категорията за документално кино

9 коментара
Екипът на филма “Всичко навсякъде наведнъж”.

“Всичко навсякъде наведнъж” - ексцентрична научно-фантастична комедийна драма за собственичка на пералня, която се бори със суперзлодей в паралелни вселени – триумфира на тазгодишните награди “Оскар“. Филмът спечели почти всички награди в основните категории и беше обявен за най-добър филм на годината.

Режисьорите на филма Даниъл Шайнерт  и Даниъл Куан спечелиха статуетка за най-добър режисьор в конкуренция с Мартин Макдона за "Баншите от Инишерин", Стивън Спилбърг за "Семейство Фейбълман", Тод Фийлд за "Тар" ("Лидия Тар") и Рубен Йостлунд за "Идиотският триъгълник".

Мишел Йео взе "Оскар" за най-добра главна женска роля за изпълнението си във филма и стана първата азиатска актриса с отличието.

Къ Хуей Куан стана най-добър актьор в поддържаща роля, а  Джейми Лий Къртис взе първия "Оскар" в кариерата си в дамския еквивалент на наградата отново за изпълненията си във "Всичко, навсякъде, наведнъж“.

Брендън Фрейзър спечели "Оскар" за най-добър актьор за ролята си в "Китът”. Неговите съперници бяха Колин Фарел за "Баншите от Инишерин", Остин Бътлър за "Елвис", Бил Наи за "Да живееш" и Пол Мескал за "След слънце".

Германският епос за Първата световна война "На Западния фронт нищо ново" спечели "Оскар" за най-добър международен филм. Филмът, режисиран от Едуард Бергер, представя ужасите на войната през погледа на един млад мъж. Това е първата немскоезична адаптация на романа  на Ерих Мария Ремарк от 1928 г. Холивудската продукция по него печели награда "Оскар" за най-добър филм през 1930 г. Приемайки наградата си, Бергер благодари на младата звезда на филма, Феликс Камерер, който излезе с него на сцената. 

Създаденият с участието на журналиста Христо Грозев филм "Навални" спечели "Оскар" в категорията за документално кино.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

9 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. boriana
    #9

    Къде са вчерашните почитатели на филма да ми обяснят какво беше това. Какво искаше да ми каже, какво ме научи, как ме засяга, как да възприема, как да проникна в замисъла, да разгадая, да се смея ли , да плача ли след като посветин 2.30 ч. на тази боза. Какви ли методи не опитах да разбера нещичко и накрая, все пак бях тръгнала добронамерено към гледанато на филма реших, че грешката не е в мен.

  2. boriana
    #8
    Отговор на коментар #7

    ПрЪво се обърках , та прочетох повторно поста. Логиката с "Архипелагът Гулаг" силно ме смути. Защо пък сега да не я четем. Вж. нещата с филмите е друга. Книгите, добрите, не губят стойност с времето, стават класика, докато филмите в редки случаи остават трайно значими и в този смисъл един политически коректен филм днес, ще бъде напълно несмислен напр. след 10-15 г. Ще остане неясно защо е награден поради присътвието на гей, черен, азиатец и пр. По този повд големият Морган Фридман имаше една статия, в която каза по повод политкоректните изцепки, че талантът е важен, а не цвета и расата.

  3. БГаньо
    #7
    Отговор на коментар #5

    Най-добре е пръво да го гледаме и после да го критикуваме. И какво значи политкоректен и политнекоректен филм? Да, може политиката да е била фактор при оценката на филма, но по тази логика да бяхме обявили и "Архипелаг Гулаг" за политически коректна книга и да не я четем сега. Защото ние тия работи си ги знаем и въобще не виждаме повторението им в момента, но не като фарс, а като трагедия.

  4. БГаньо
    #6

    Браво!

  5. Rolo Tomassi
    #5
    Отговор на коментар #3

    Награденият филм ще бъде излъчен тази вечер от 21:00 по bTV Cimena.

  6. Коментарът е изтрит в 15:26 на 30 март 2023 от автора.
    #4
  7. boriana
    #3
    Отговор на коментар #2

    Носитилети на минусите сигурно са гледали наградения филм и затова са уверени в неговните качества. Лично аз не съм и като обичаща хубавото кино се надяваям да го визда на голям екран преди да си създам мнение – хубав филм или политически коректен филм. Кратката анотация обаче не ме обнадежди. Жалко за "Баншите от Ишинерин", деликатен, лично докосваща история за отхвърлянето, примирието, прекрасна игра, с една дума културна лента.

  8. Горскио
    #2

    Като им гледам "екипа" от снимката, а и като чета заглавието му, ще го пропусна този "триумфиращ" филм. Не обичам политкоректни бози.

  9. Мунчо Велики
    #1

    Ох, mediapool, спрете да ни занимавате с фестивал "Ален мак"! (знам, знам, онова беше фестивал на политическата песен, а "Оскар" е фестивал на политическото кино) +++ НО, като сме подхванали темата: - Защо "На Западния фронт нищо ново" се филмира за n-ти път, а "Черният обелиск" - нито веднъж?

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.