Япония и Сенегал оглавиха най-равностойната група с победи над Колумбия и Полша

1 коментар

Япония и Сенегал поведоха в група Н на Световното първенство по футбол в Русия след победи съответно над Колумбия и Полша с по 2:1 във вторник.

Японците завоюваха историческа първа победа за азиатски отбор над тим от Южна Америка, докато звездата на сенегалците Садио Мане и съотборниците му станаха първата африканска страна досега на Мондиала, грабнала трите точки.

Сенегал влезе уверено в мача срещу сочената за фаворит Полша и умело затваряше подстъпите към вратата си, докато опитваше да използва всяка грешка на европейците, за да контраатакува опасно.

Така се стигна и до 37-ата минута, когато полският защитник Тиаго Чонек си вкара автогол след изстрел на Идриса Гай. В 60-ата Мбайе Нианг се възползва от огромна грешка в отбраната на съперника за 2:0, а в 86-ата минута Гжегож Криховяк върна едното попадение с глава, но това беше всичко.

Преди това мачът между Колумбия и Япония започна кошмарно за южноамериканците, които още в 3-ата минута останаха с 10 човека на терена, след като Карлос Санчес спря с ръка голов удар на играч на Япония, а Шинджи Кагава реализира отсъдената дузпа.

Въпреки численото превъзходство на азиатците, Хуан Кинтеро изравни от пряк свободен удар 6 минути преди края на първата част. През второто полувреме обаче Япония доминираше и логично стигна до втори гол в 73-ата минута. Мачът се оказа и историческа първа победа на азиатски отбор над тим от Южна Америка.