Работничките или служителките в напреднал етап на лечение ин-витро също ще се ползват със специална закрила при полагане на труд и при уволнение, реши парламентът с приемането на второ четене на промени в кодекса на труда.
Работодателят ще е длъжен да освобождава от работа за извършване на медицински преглед жената в напреднал етап на лечение ин-витро. Досега от това право можеха да се възползват само бременни работнички или служителки.
Освен това се забранява полагането на нощен или извънреден труд от жени в напреднал етап на ин-витро процедури.
Преди време от неправителствени организации алармираха, че жени, опитващи да забременеят ин витро, са били уволнявани, отказвана им е работа или са заплашвани с уволнение заради отсъствието им от работа, за да посещават процедурите.
Депутатите приеха още през 2010 г. да се запази възможността работодателите да удължават от три на шест месеца периода, за който се въвежда непълно работно време.
Мярката е насочена към подкрепа на работодатели при намаляване на производството.
За честна и независима журналистика
Подкрепете Mediapool.bg с 5€, за да разчитате и занапред на независима, професионална и честна информационно-аналитична медия.
0 коментара
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.