
Френски подкрепления започнаха да пристигат в столицата на Централноафриканската република Банги, като за няколко дни се очаква числеността на френския контингент да достигне 1200 души, съобщи министърът на отбраната Жан-Ив Дриан, цитиран от Франс прес и Ройтерс.
"На практика операцията започна с патрулиране по улиците на града", каза Дриан за радио "Франс ентернасионал". Той допълни, че нощта е преминала спокойно след вчерашните въоръжени сблъсъци между бивши мюсюлмански бунтовници, завзели властта в страната, и християнски милиции, подкрепяни от бойци, лоялни към сваления президент Франсоа Бозизе.
Според очевидец, цитиран от Ройтерс, при сблъсъците са загинали най-малко 105 души.
В четвъртък Съветът за сигурност на ООН даде зелена светлина за френска военна интервенция в ЦАР за борба с действащите там екстремисти.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент