
Броят на жертвите от разрушителното земетресение в Мексико нарасна на 90 души, предаде Ройтерс в неделя.
Службите за справяне с извънредни ситуации в южния мексикански щат Оаксака съобщиха в събота вечерта, че само там до момента е потвърдена смъртта на 71 души.
Най-малко 15 са загиналите в съседния щат Чиапас според местните власти, а други четири смъртин случая са потвърдени в северния щат Табаско.
В страната е обявен тридневен траур в памет на загиналите.
Трусът с магнитуд 8.1 по Рихтер удари бреговете на Чиапас в четвъртък и е най-силният в Мексико след разрушителния удар през 1985 г., взел хиляди жертви.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент