Златен медал за канадските хокеистки

0 коментара

Златният медал в женския хокей на лед спечели отборът на Канада след драматичен мач с продължение и победа срещу отбора на САЩ с 3:2.

Около три минути и половина преди края на редовното време американките водеха с 2:0, но допуснаха да бъдат настигнати в резултата. Изравнителният гол подно секунди преди финалната сирена.

В деветата минута на добавеното време при двойно наказание за американките 22-годишната Мари-Филип Пулен вкара втория си гол в мача, който се превърна в златен за отбора на Канада.

За канадските хокеистки това е четвърта поредна олимпийска титла.