Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Митов към Медведев: Бих бил по-притеснен за състоянието на руската икономика

13 коментара

Ако бях на мястото на критиците ни в момента, бих бил много по-притеснен за състоянието на собствената им икономика. Това заяви пред журналисти външният министър Даниел Митов във връзка с изказването на руският премиер Дмитрий Медведев, че членството в Европейския съюз е донесло негативи на България.

”Стана неприятна тенденция да ни се отправят критики, оттам откъдето не е редно да бъдат отправяни”, каза Митов в понеделник вечерта.

Данните са извадени от контекста на икономическото развитие на България и на света като цяло. До 2007-ма година, когато България стана член на ЕС световната икономика имаше сериозен растеж и това се отрази на България- както за нивото на безработицата, така и на чуждестранните инвестиции. В края на 2007-ма удари най-тежката световна икономическа криза, която навлезе в България през 2009-та и страната беше засегната много тежко. Безработицата нарасна глобално, не само у нас и това не е пряка функция от членството ни в ЕС”, посочи Митов, цитиран от бТВ.

В статия, публикувана в понеделник във вестник "Независимая газета", Медведев  съветва новите украински власти да се поучат от негативния според него опит на страни като България след присъединяването им към ЕС.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

13 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Един Чичо
    #13

    Знайчо, откога 130 млрд. корпоративен външен дълг станаха равни на 700 млрд. и от валутен резерв 610 млрд като се приспаднат тези 130, пак им остават 480 млрд.? Въшното ни министерство никак не реагира на указанията на американските, английските, френските посланици в София какво и как да се работи и харчи в "суверенна" България, а видите ли руският примиер ни използвал като пример в своя статия и вой. Това не е ли натягане?

  2. Филка Русофилка
    #12
  3. Kiril Kovatchev
    #11

    Разликата между българския външен министър и кремльовските джуджета е от земята до небето. С всичките си недостатъци българската икономика е в много по-добро състояние от руската. Представям си какво би било ако изобщо нямахме никакво вземане даване със сибирските варвари. Ако бях на местото на кремльовските джуджета много повече бих се бил тревожил че рублата им тръгна към небето.

  4. Пешо
    #10

    ПРАВИЛНА РЕАКЦИЯ! Трябваше да има реакция. Но Господ му го върна още днес на руския наглец: 17% лихва не може да спре срива на рублата, защото е сринато доверието в СКАПАНАТА ВИ ДЪРЖАВА РУСИЯ!

  5. BLM
    #9
  6. peterkatzaroff
    #8

    Считам,че позицията на г-н Митов-Министър на Мвнр в Кабинет Борисов-2 е умерена и достойна...България е Член на ЕС и НАТО и трябва да отстоява независима и твърда позиция.
    Успоредно с това,експертите на г-н Митов ,отговарящи за външноикономическата политика,в частност ПЧИ би трябвало да изготвят експертен доклад за истниското състояние и предложат формула-стратегия за привличане- чрез тн ТИС-в този контекст спешно е необходима ИКОНОМИЗАЦИЯ на външната политика! Сформираната дирекция-външноикономическа

  7. Знайко
    #7

    Чиче, извинявай, но говориш глупости: в момента валутните резерви на РФ са около 480 млрд. долара, само че външните дългове на държавните компании (Роснефт, РЖД, Газпром и пр.) са около 700 млрд. Понеже не могат да вземат външни кредити, за да покрият плащанията по тези кредити, започват да теглят от Стабилизационния фонд, от пенсионните натрупвания, от Централната банка и т.н. Експертите определят срока на държавния фалит от две години (Кудрин и Кох) до три - четири месеца.

  8. В и К
    #6

    Доста умерен отговор, но все пак би трябвало да е достатъчно ясен за недоизтрезнели управници, гледащи в чуждото канче, докато държавата им затъва. Поздравления за външния ни министър!

  9. Коментарът е изтрит в 10:25 на 7 март 2024 от автора.
    #5
  10. Гошо мъдреца
    #4

    Браво на Г-н Митов. Едва ли някога вече в Москва ще пристигнат Г-дата Кол и Рокфелер, или някой друг от \\\"Билдерберг\\\" с големи кошници подаръци?1989 година няма повторение.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.