След две равенства "Ботев" отпадна от Лига Европа

Тимът от Пловдив нямаше късмет срещу "Щутгарт", който продължава напред заради гола си на чужд терен

8 коментара
ЕПА/БГНЕС

Въпреки че игра силно "Ботев" нямаше късмет и не успя да се класира за груповата фаза на Лига Европа. След две равенства срещу "Щутгарт" -  1:1 в Бургас и 0:0 в Германия, отборът от Пловдив отпадна от надпреварата.

Реваншът се игра във вторник вечер на 10-хилядния стадион в градчето Гросашпах вместо на "Мерцедес Бенц Арена". Причината "Щутгарт" да не играе на клубния си стадион беше концерт на Роби Уилямс.

Двубоят започна с натиск на германския тим, но след средата на полувремето "Ботев" пропусна няколко чисти положения.  В 24-ата минута Иршак намери Христов на аутлинията и той центрира, но домакините изчистиха. Нийдермайер можеше да си отбележи автогол, но вратарят Улрайх, който даде всчко от себе си за нлевото равенство, с крак успя да отбие.

Десет минути по-късно Тодор Неделев извади топката отдясно, но Мариян Огнянов се размина с нея. Кълбото попадна в Анисе, който от легнало положение от няколко метра беше блокиран и не успя да стреля.

В 38-ата минута Ромарио проби в наказателното поле на домакините и шутира силно. Вратарят Улрайх успя да боксира, топката се върна в Ромарио, но този път изстрелът му мина над вратата на "Щутгарт".

Германците отвърнаха с няколко опасни центрирания, но не стигнаха до чисто голово положение пред вратата на българския отбор.

Второто полувреме започна силно за "Щутгарт", но този път германците пропуснаха няколко чисти положения пред вратата на "Ботев". В 48-ата минута Абделауе беше сам в наказателното поле и с пета опита да вкара в далечния ъгъл, но сантиметри го разделиха от гола.

"Ботев" успя да вкара топката във вратата на "Щутгарт" в 72-та минута след центриране на  Тодор Неделев  в наказателното поле и добавка на Бобан Грънчаров. Страничният рефер обаче вдигна флага за засада и попадението беше отменено.

В последните секунди на добавеното 3-минутно продължение "канарчетата" можеха да достигнат до успеха, след като Адам Стаховяк подаде към Луис Педро, той остана сам срещу вратаря Улрайх, но той отново се справи и изби удара на резервата на Ботев.

Така макар и не победени след шест срещи в предварителните кръгове, пловдивчани напуснаха турнира за Лига Европа.

Старши треньорът на "Ботев" Станимир Стоилов беше крайно разочарован от пропуснатия шанс за елиминиране на "Щутгарт" и пробив в Европа. "Ще съжаляваме още много месеци и години за това, което се случи. Отпаднахме без загуба. Но в такива мачове се каляват отборите. Горд съм от "Ботев". Пожелавам на "Щутгарт" да спечели Лига Европа", каза Стоилов след срещата.