Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Световният бизнес изправен пред криза със задържането на кадрите

0 коментара
Световният бизнес изправен пред криза със задържането на кадрите

Бизнес организациите в световен мащаб са изправени пред задаваща се криза с ангажирането и задържането на служителите си, сочи тазгодишното проучване http://www2.deloitte.com/global/en/pages/human-capital/articles/introduction-human-capital-trends.html на консултантската компания "Делойт" - "Глобални тенденции в областта на Човешкия капитал 2015: Лидерите на Новия Свят на заетостта“,

За 87 на сто от ръководителите на отдел "Човешки ресурси" и бизнес лидерите е проблем ангажираността на служителите, докато година по-рано това е посочено от 79% от анкетираните. Все още обаче много от фирмите не успяват да предприемат действия за подобряване на корпоративната култура на служителите си и така излагат развитието на бизнеса си на риск.

Проучването е проведено сред повече от 3300 шефове на "Човешки ресурси" или главни изпълнителни директори в 106 страни.

Двойно са нараснали - от 26% миналата година до 50% тази година, шефовете, смятащи ангажираността на служителите си за много важна. 60% от запитаните обаче признават, че не са подготвени да се справят с това предизвикателство. Едва 12% от анкетираните изпълняват собствена програма за изграждане на силна корпоративна култура. А само 7% се оценяват като отличници в измерването, мотивирането и подобряването на ангажираността и задържането на служителите.

"С увеличаване търсенето на служители, балансът на силите в бизнеса рязко се премести от работодателите към служителите“, коментира Джош Берсин, управител и основател на "Берсин" към Делойт, Делойт Консултинг ЛЛП.

"Нещо повече, служителите стават все по-мобилни, непредвидими и независими и в резултат на това, все по-трудни за управление и ангажиране. В този нов свят на труда, организациите трябва да създадат нов начин на управление на хората и да излязат с нови нестандартни идеи как да бъдат отново успешни и актуални", смята той.

Управление, учене и недостиг на умения

Осъзнавайки факта, че липсата на умения може да възпрепятства ръста на бизнеса, 85% от запитаните като най-важен въпрос обучението и развитието на човешките ресурси.

"Значителни промени се наблюдават в областта на човешкия капитал на глобално ниво, които бизнесът трябва да управлява активно“ казва Брет Уолш, лидер на глобалната практика по Човешки ресурси в Делойт Туш Томацу Лимитид. "В допълнение към променящите се очаквания от страна на служителите към техните работодатели, уменията, които са необходими на работното място се променят по-бързо от когато и да е било преди", допълва той.

Бизнесът се опитва да опрости работните процеси

Компаниите си дават сметка, че служителите им са претоварени. Това са признали 66 на сто от анкетираните. Затова и половината фирми, участвали в проучваните, казват, че се опитват да опростяват работните процеси.

"Ангажирането и подкрепата за служителите днес изисква нов креативен начин, за това как да бъде свършена работата“ , казва Берсин

58% от лидерите отбелязват, че "промяната в модела на работа и отчитането на компютърните умения като талант“ е една важна тенденция. Но въпреки това, докато много лидери се тревожат за този проблем, само 5% от тях ясно осъзнават как компютрите ще повлияят на работната сила.

"Съществува необходимост да се променят работните места така, че да се интегрират технологиите“, казва Берсин. "Само с управление на процеса за "промяна на начина на работа“, развитие на мащабни обучителни програми и работа с технолози по внедряването на нови технологии, лидерите ще могат да подпомогнат навлизането на технологиите в работната сила и да подобрят продуктивността и ангажираността на служителите“, посочва той

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

0 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.