Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Царското семейство продава къщата си в Баня за 2.5 млн. евро

35 коментара
Продаваната къща на царското семейство в Баня

Наследниците на цар Борис ІІІ продават къщата си в град Баня край Карлово за 2.5 млн. евро. Това става ясно от обява на руската фирма "Руски аукционен дом" (Российский аукционный дом).

 

В обявата имотът е представен като "царска резиденция със собствен минерален извор". Продава се парцел с площ от 9500 кв.м със сгради с обща площ 1000 кв. м. Посочено е, че къщата е паметник на културата, не може да бъде събаряна, а фасадата ѝ - променяна.

 

Имотът се рекламира с "прекрасен парк", в който дърветата са били посадени още по времето на цар Борис III. Къщата е обитаема, има персонал, а "синът на цар Борис – Симеон, често я посещава с роднините и гостите си", е посочено още в обявлението. В имота има минерални извори, които може да се ползват за лечебни цели.

 

В обявата пише, че в близост до имота се намира винарната "Розова долина", която е "известна с това, че по времето на СССР е доставяла вино за политбюро на ЦК на КПСС и лично на Леонид Брежнев".

 

Винпромът и още 65 хил. кв.м земи с минерални извори могат да бъдат купени заедно с къщата, като те са собственост на същия продавач, се посочва в обявлението. Името на продавача не се споменава, а е посочено само, че е акционерно дружество.

 

Къщата на цар Борис ІІІ в Баня, който по времето на управлението на правителството на Симеон Сакскобургготски през 2002 г. беше обявен за град, е построена във възрожденски стил. Тя е с голям чардак, прозорци с кепенци и голяма дървена порта. Интериорът също е съобразен с най-доброто от възрожденските традиции за обзавеждане - миндери, ръчно везани възглавници и покривки.

 

Сред публикуваните снимки на имота е и подаръкът от президента Владимир "Путин на царя Симеон", както пише на снимката. Той е гарафа с имперския герб на Русия.

 

Царската резиденция в Баня има още две по-малки сгради, предназначени за гости и прислугата. Архитектурният проект е на известния архитект Иван Васильов.

 

На сайта на "Руския аукционен дом" се продават още 12 недвижими имота в България, като по-голямата част са ваканционни имоти или проекти за тях на морето. Сред имотите има и мебелна фабрика в Кюстендил за 4 млн. евро, винпром в Пловдивска област за 5.1 млн. евро, терминал за нефт и газ край Варна за 2.4 млн. евро, както и малко летище край Карлово за 1.8 млн.евро.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

35 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #35

    ШАПШАЛ!!! Да си продава дворец в сърцето на баш града на градовете Карловско, ЦЦЦЦЦъ, пу майка му стара, язък нема са свъртът тия царе в та шибъна държава, ...

  2. Анонимен
    #34

    Щом този мошеник напуска, бъдещето на България няма да е розово. За това разбира не се са виновни колонизаторите на България, а Русия, Путин и КГБ...

  3. Анонимен
    #33

    Не я продава царчето, а неговите господари, които той явно е завлякъл. Това "Руски аукционен дом" съвсем ясно показва това. И*ахти държавата, щом тоя беше министър председател...

  4. Анонимен
    #32

    РУСКАТА ПОЛИТИКА НА БАЛКАНИТЕ
    Публ. във в. „Работнически вестник“. София, 1 март 1916 г., с. 1.
    Русия понесе тежки и съкрушителни поражения на бойните полета ала тя не ги чувствува тъй болезнено, както катастрофата, която претърпя нейната вековна завоевателна политика на Балканите от въоръженото минаване на България в лагера на централните сили. В Нар[одното] събрание мин[алата] седмица правителствените оратори заявиха гръмогласно, че между Русия и България е изкопана пропост, че на руското влияние

  5. Анонимен
    #31

    ММММДААА,маймуни с трици се не ловят.А иначе Симо го употребиха мнооого удобно.Понеже в 2001 Бегето вече отлепи от дъното и тръгна.Реформите,които КОСТОВ направи,т.е.техният резултат се усети при следващото правителство.Естествено при него в четирите години,когато дърпаше Бегето с титанически усилия,тоя резултат не можеше да се види,ама пак животът на хората беше що годе далеч по-лек от тоя,който стана при Симо и след Симо.
    Какво изкяри Симо от целата тая дауавеуа с полъгването на българския народ

  6. Анонимен
    #30

    За тая дъсчена две-тристайна постройка два и половина мил.(и то не долари,а евро)-явно симо и наследници преди да ги изкат тия пари са се нашмъркали с тревичка.Та тва не струва и 25 хил.евро,а с околния имот айде там 2-3 пъти повече. Но...,толкова ли е наивен и глупав руснакът?Ще падат пазарлъци,ако някой гризне на въдичката на тия испански мошеници.Най-много да им се присмее.

  7. Анонимен
    #29

    А дали това не е договорената допълнителна премия от КГБ?

  8. Анонимен
    #28

    Tozi pomiar nikoga ne e bil "zar" na Balgaria za da go narichat zar ili semeistvoto mu zarsko! V koi Moment tochno se e zaklel pre konstizuziata, koeto e zadaljitelno uslovie za da se naricha zar.

  9. Анонимен
    #27

    „Тa тoз г-н д-p Пeтъp Cтoянoвич" автор на 25 въпреки министърският поучителен тон до автора на 24 е добре да не подменя темата по комунистически. Оставям настрана учтивият тон на г-на доктора министър от кабинета Орешарски, а имено .."24, зoмбиpaн cи дo oглупявaнe." си позволявам да му посоча, че . "Поне блясъкът им е безспорен." е много спорен ПОНЕ ЗА НАС БЪЛГАРИТЕ! Много, много не ме интерсуват съдбите на Кобургите по света с които е счел г-н доктора "експерт" Стоянович да ни занимава. Интерсуват

  10. Анонимен
    #26

    КРАХЪТ НА РУСКАТА ПОЛИТИКА
    „Работнически вестник“, София, 25 април 1913 г., с. 1.
    От дълги не десетилетия, а от векове насам, деспотическа Русия преследва на Балканите завоевателни цели и винаги тя е умеяла да прибуля тия си цели от погледите на балканските народи. Руската дипломация всякога с успявала да омотава своите истински стремежи в една гъста мрежа от интриги и сплетни. Под булото на „освободителната" си мисия, деспотическа Русия е преследвала с неуморима упоритост, чрез една безпирна, скрита,

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.