Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Комисията за конфискация чака вести от прокуратурата за Рашков

Слабости в закона позволяват на фамилията да укрие богатството си

16 коментара
Тодор Коларов

Комисията за конфискация може да се задейства срещу Кирил Рашков – Цар Киро ако получи уведомление от прокуратурата за повдигнати срещу него обвинения, а това не се е случило за момента. Това стана ясно от изказването на председателя на комисията Тодор Коларов в петък пред БНР.

В петък районният съд в Асеновград реши да остави Рашков в ареста заради повдигнатите му обвинения за закана за убийство. Дори и да бъде осъден за това престъпление, Рашков няма да се раздели със своето имущество, защото законът не предвижда конфискация при доказана закана за убийство. По друг начин стоят нещата, ако Цар Киро бъде привлечен под отговорност за укриване на данъци.

На този етап от прокуратурата съобщават, че има образувано дело за данъчни престъпления, тъй като Рашков не е подавал данъчни декларации от 2005 година. За да бъде повдигнато обвинение, прокуратурата на свой ред трябва да изчака проверката на НАП, която има за цел да установи колко точно данъци е укрил размирният "бизнесмен" през последните 6 години. Едва след всичко това може да бъде уведомена комисията за конфискация, която да поиска от съда запор на имуществото на Рашков.

"Има много слабости в закона, които позволяват това престъпно богатство да бъде укрито", коментира ситуацията Тодор Коларов.

Той съобщи, че в момента от НАП са наложили обезпечителни мерки. Коларов добави, че не може да коментира кога прокуратурата ще изпрати необходимото уведомление, за да се предприемат действия срещу Цар Киро.

"Когато това се случи, започва проверка, в която ние ще използваме и това, което е свършено от останалите органи, които са действали преди нас. Ще се направи съответният разчет, проверка и оценка на имуществото, което е придобито за проверявания период, и доходите, които е имало лицето за съответния период, и когато се установи дисбалансът между имуществото и доходите, ние ще пристъпим към налагане на обезпечителни мерки, и когато има влизане на окончателна присъда, тогава в кратки срокове трябва да внесем нашия иск за отнемане", обясни процедурата Коларов.

Той обаче напомни, че по сегашния закон Рашков трябва да бъде осъден с окончателно влязла в сила присъда, за да започне дело за отнемане на имуществото.

"Ако не бъде наложена окончателна присъда, дори да сме установили дисбаланс в имуществото и доходите, ние сме длъжни да вдигнем обезпечителните мерки (запорите-бел. ред.) и да ги освободим", обясни Коларов.

Той допълни, че в някои случаи при проверка на имущество комисията може да се насочи и към непълнолетни лица, свързани с проверявания.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

16 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #16

    Най-после България разбра,кой трябва да си върши работата.Браво г-н Коларов.Ами сега?

  2. Анонимен
    #15

    Много смели станаха тия чиновници,днес!Не знаят с кого си имат работа!Наивници!!

  3. Анонимен
    #14

    Извън съмнение е,че комисията генерира корупция.Припомням отстраняването на Кушлев за корупция и фалшиви титли,но най -вече за назначаването на роднини,за да крадат и да са предани по роднинска линия.Около тази комисия кражат адвокати,роднини на работещите вътре,съпруги,братовчеди.Свински черва!

  4. Анонимен
    #13

    Прашков: Комисията какви комисионни зема?

  5. Анонимен
    #12

    Тази комисия е напълно излишна,само товари бюджета.Нейните функции се дублират от други институции,като ДАНС,БОП,Прокуратура.

  6. Анонимен
    #11

    "Слабости в закона позволяват на фамилията да укрие богатството си" Неслучайно има дупки в законите. Така се правят законите, че да има дупки. Та нали ако някой някой ден реши да търси сметка, по тези закони трябва да съди и сегашните законотворци и тези, които им плащат за да оставят "вратички"! Това е правото днес в България. Наскоро бивши общински съветници се оказа, че не могат да бъдат съдени заради корупция и скандални сделки, защото е минала давността. Народът трябва сам да раздава правосъдие. Иначе то по никакъв начин няма да дойде.

  7. Анонимен
    #10

    Комисията Кушлев е механизм за репресия на сегашното правителство и форма на ПР пред мат'ряла. Сам си казва. Трябва прокуратурата да им подаде топката за да запорират имущество. Прокуратурат може да си измисли каквото иска. Не носят лична отговорност. Много хора пострадоха (но и не забравиха) от това правителство

  8. Анонимен
    #9

    Тази номисия е създадена с пари на данъкоплатците единствено и само за да закрива престъпници като този циганин, член и спонсор на ГЕРБ и подобни нему! Защо спа до сега? Да отговори другарката Менда Стоянова, тя знае!

  9. Анонимен
    #8

    Ще му вземат хея за камшик.Манго си е вързал коня.Но се питам,да проверят колко трудов стаж има той и фамилята му.Да не се окаже накрая,че няма 1 ден стаж да притежава милярди.

  10. Коментарът е изтрит заради нецензурни думи или обиди.
    #7

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.