Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Спор между строителни фирми за 1.3 млн. лева

1 коментар

Русенски фирми се оплакаха, че повече от три години не могат да си приберат парите от “Строително-предприемачески холдинг” (СПХ) като подизпълнители. От компанията на Георги Георгиев контраатакуваха, че са се издължили до стотинка и обвиниха фирмите в некачествено свършена работа.

За случая стана известно, след като 13 русенски компании се оплакаха на депутата от "Синята коалиция" Михаил Михайлов. По техни твърдения “Строително-предприемачески холдинг” на Георги Георгиев им дължи над 1.3 млн. лв. като подизпълнители по водния проект на Русе. Някои от компаниите дори са спечелили съдебни дела, на въпреки това не могат да си приберат парите. Дунавски драгажен флот има да взима над 300 000 лв., а “Интис” - 250 000 лв., съобщи “Дарик радио”.

 

СПХ: Претенциите са неоснователни

 

Претенциите на русенските строителни фирми са неоснователни и цитираната сума реално не се дължи, заявиха от “Строително-предприемачески холдинг”. Според компанията, голяма част от договорените суми са изплатени.

 

Русенските фирми са извършили работата по обектите “изключително некачественото”, а сумите, за които претендират, са силно завишени, посочват още от СПХ. Холдингът се оплаква, че заради лошата работа е претърпял загуби.

 

Фирмите предпочитат да вдигат шум в медиите, защото е ясно че ще загубят делата, понеже претенциите им са неоснователни, посочват още от СПХ. Собственикът на холдинга Георгиев припомня, че тези компании са свързани с предишното управление на града и имат печална слава в региона. Част от тях са станали скандално известни с некачествения ремонт на централния площад в Русе.

 

Холдингът на Георги Георгиев работи още по водни проекти на общините Хасково, Кърджали и Монтана.

 

Водният проект на Русе е за 56 млн. евро

 

Строителството на интегрирания воден проект на Русе приключи в края на 2011 г. Обектът беше на стойност 56 млн. евро и се финансираше по предприсъединителната програма ИСПА. От тях 35 млн. евро бяха безвъзмездна помощ, 8 млн. евро - заем от Европейската инвестиционна банка, а останалите средства са от бюджета.

 

От Министерството на регионалното развитие и благоустройството казаха, че са се изплатили изцяло на всички изпълнители по проекта, включително и на “Строително-предприемачески холдинг”.

 

Синият депутат ще предлага промени в законите

 

За да не се стига до такива случаи, депутатът от "Синята коалиция" Михаил Михайлов каза, че ще предложи на министъра на регионалното развитие Лиляна Павлова законодателни промени, с които да се забрани на некоректни компании да участват в държавни търгове.

 

За целта ще се създаде забранителен списък с некоректни фирми. Възможно е да се поиска и изключването им от браншови организации като Камарата на строителите, посочи Михайлов.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

1 коментар

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #1

    А хипотезата в която държавата или общината дължи 2 млн. лв. на основният си контрахент, а той дължи 1.5 млн.лв. на подизпълнители, к`во праим?

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.