Аржентина и Холандия си поделиха по точка и продължиха напред

Отборите на Холандия и Аржентина не успяха да си отбележат гол и превърнаха един от най-очакваните мачове от първата фаза на турнира в скучно дерби. С постигнатото равенство 0:0 Аржентина се класира на първо място в групата заради по-добрата си голова разлика и ще срещне Мексико, а Холандия ще играе срещу Португалия.

През първото полувреме зрителите имаха възможност да видят добър футбол като пропуски за Аржентина направи Карлос Тевез. Той се изяви като най-активен в атаката на отбора си и през втората част, но така и не успя да преодолее Ван дер Саар. Аржентинският нападател бе избран и за играч на мача.

През по-голямата част от мача тима на Холандия се защитаваше, а в редиците на “лалетата” липсваше ключовия играч в първите две срещи Ариен Робен. За “гаучосите” не играха Креспо и Савиола.

След срещата треньорът на Аржентина Хосе Пекерман заяви, че Холандия е била един много силен противник.

“Една победа обаче нямаше да ни дойде зле. Сега ни предстои мач с Мексико. Познаваме се отлично и предстои един много интересен мач”, обясни още той.

Наставникът на Холандия Марко ван Бастен бе по-скоро доволен от равенството.

”Забелязвам напредък в играта на тима. Бяхме равностойни с един от най-силните отбори в света. В неделя се изправяме срещу Португалия – друг качествен състав. Смятам, че ще имаме своите шансове. Можем да победим”, обясни трикратният носител на златната топка с Милан.