Бербатов започна като титуляр първата контрола на Манчестър Юнайтед в САЩ

Манчестър Юнайтед започна с убедителна победа подготовката си за новия сезон. "Червените дяволи" победиха с 4:1 Ню Ингланд Революшън в първата си контрола от американското турне на отбора.

Мачът на "Джилет Стейдиъм" в Бостън бе изгледан от над 50 000 зрители. Българският нападател Димитър Бербатов започна като титуляр в тандем с Уейн Рууни. Двамата обаче направиха няколко пропуска и на полувремето бяха сменени от Федерико Македа и Майкъл Оуен, които се развихриха и бяха в основата на головете, реализирани след почивката, съобщи sportal.bg.

"Червените дяволи" пропуснаха 4 чисти голови положения в рамките само на 11 минути през първото полувреме преди Майкъл Оуеn да открие резултата в 50-та минута. Само четири минути след това младият италиански нападател Федерико Македа се разписа за 2:0. Той се озова сам срещу вратаря на американците и, намирайки се около точката за изпълнение на дузпа, не пропусна да се разпише. След още две минути Кени Мансали намали на 1:2, като попадението бе доста куриозно. След изстрел от пряк свободен удар топката се отклони от тялото на играч на Ню Ингланд и попадна в мрежата.

В 60-та минута Македа вкара втория си гол в мача с диагонален удар, а в 80-та Парк Джи-Сун оформи крайния резултат след страхотна комбинация с ветерана Райън Гигс.

Преди дни мениджърът на "Манчестър юнайтед" сър Алекс Фъргюсън потвърди, че българският нападател Димитър Бербатов все още има бъдеще в отбора.

Според вестник "Дейли мейл" шотландецът е говорил с играча и го уверил, че ще остане на "Олд Трафорд" въпреки слуховете за трансфер.

"Решението да го оставя извън състава за финала беше трудно и знам, че е разочарован. Но ние имахме дълъг разговор и той прие решението. Вече гледаме към новия сезон", е казал Фъргюсън.

Ситуацията около неговото бъдеще беше неясна в последните месеци, след като отпадна от групата на финала на Шампионската лига срещу "Барселона".