Бившият зам.-главен прокурор Христо Манчев се самоубил в дома си в столичния кв. "Овча купел", съобщи във вторник БНР, позовавайки се на източници в СДВР.
Манчев се е прострелял с пистолет, който е законно притежаван. Информацията е подадена в столичната полиция от съпругата му около 17.30 часа. По неофициална информация оновната версия за самоубийството е, че бившият висш прокурор е бил нелечимо болен.
Христо Манчев бе дясна ръка на бившия главен прокурор Никола Филчев. Той бе и член на Висшия съдебен съвет (2003-2007 г.).
Манчев не бе махнат принудително от Борис Велчев след смяната на властта в прокуратурата. Когато мандатът му на заместник-главен прокурор изтече, той бе оставен във Върховната касационна прокуратура, но излезе от светлината на прожекторите и се занимаваше с европроекти.
За честна и независима журналистика
Подкрепете Mediapool.bg с 5€, за да разчитате и занапред на независима, професионална и честна информационно-аналитична медия.
1 коментар
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.
А ако главният прокурор се застреля, кога ще се разбере и дали ще се разбере изобщо, че липсва?