
Около шест хиляди гръцки фирми са емигрирали в България през последните няколко години, съобщи президентът на Гръцката конфедерация на професионалистите, занаятчиите и търговците (GSEVEE) Гиоргос Кавантас пред гръцкия всекидневник "Екатимерини", цитиран от “Дневник“.
По негова информация зад около 60 хиляди нови данъчни регистрации и банкови сметки у нас стоят гърци.
Кавантас очаква реформите, планирани в системата за социално осигуряване, да доведат до още по-масова емиграция на гръцки фирми. Точна прогноза ще бъде представена в следващите дни, обяви президентът на конфедерацията.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент