Ботев продължава срещу Щутгарт в Лига Европа

3 коментара

Ботев (Пловдив) победи с 2:0 Жрински (Мостар) в мач-реванш от втория предварителен кръг на Лига Европа и с общ резултат 3:1 се класира за следващата фаза на турнира, където ще срещне германския Щутгарт.

Първият гол вкара Мариян Огнянов в 80-та минута, а осем минути по-късно точен бе и Тодор Неделев.

Берое (Стара Загора) пък завърши в 2:2 с Апоел (Тел Авив) и отпадна от Лига Европа заради загубата с 1:4 преди седмица.

Двата гола за домакините вкара Омар Дамари (22-дузпа, 61), а за българите отбелязаха Пламен Крумов (45) и Давид Каядо (71).