България с първа загуба във волейбола

4 коментара

Българският отбор по волейбол загуби от САЩ с 1:3 гейма (29:27, 21:25, 14:25, 24:26) в мач от ІІІ кръг в група "А" на игрите в Пекин. Момчетата на Мартин Стоев допуснаха първа загуба, като оставиха съперника да обърне мача.

България спечели трудно първия гейм с 29:27, въпреки че в един момент имаше преднина от пет точки. В следващите три гейма обаче инициативата бе изцяло от страна на янките, като в третия нашите отсъстваха от терена и го загубиха сразлика от 14 точки.

В решителния четвърти гейм българите поведоха с 3:2, но слабото посрещане на Матей Казийски затрудняваше особено разпределителя Андрей Жеков.

Нашите отново поведоха със 7:5, но реферът подари точка за американците, при която дори те самите не повярваха. Българите поведоха с 11:8, но отново реферът ги ощети и присъди точка на съперниците им, които успяха да изравнят при 14:14. Тодор Алексиев стреля в аут без блокада, но нашите все пак поведоха със 17:15.Нашите обаче проявиха липса на концентрация и след фрапиращи грешки на Матей Казийски и Евгени Иванов, отстъпиха водачеството - 18:20 и накрая с 24:26.

Междувременно стана ясно, че капитанът Пламен Константинов в четвъртък е дал допинг-проба в София, която бе изпратена в лабораторията в Кьолн. Резултатът от изследването трябва да бъде готов в петък и от него зависи евентуалното връщане на Константинов в Пекин.