Григор Димитров отпадна в третия кръг на Откритото първенство на Австралия

4 коментара
Григор Димитров поздравява португалеца Нуно Боржеш за победата. Сн. ЕПА/БГНЕС

Григор Димитров приключи участието си на Откритото първенство на Австралия в третия кръг, след като отпадна в четири сета от Нуно Боржеш (Португалия) - 7:6(3), 4:6, 2:6, 6:7 (6). За 26-годишният португалец, който не е поставен в основната схема, победата над Димитров и класиране за четвъртия кръг в Мелбърн е най-сериозния успех до тук в кариерата му.

Димитров, 13-и в основната схема, и португалският му съперник играха 3 часа и 8 минути, а българската звезда показа нещо от класата си само в първия сет. Там хасковлията за 51 минути успя да спечели тайбрека, но в следващите три сета беше разочароващ.

Намиращият се на 69-о място в ранглистата Боржеш ще срещне в четвъртия кръг победителя от мача Даниил Медведев (Русия) – Феликс Оже-Алиасим (Канада).

В първата част от мача Димитров беше по-агресивен в началото и демонстрира по-уверен първи сервис, но с течение на минутите португалският състезател се нагоди. Така частта завърши без точки за пробив и се стигна до тайбрек. Там Димитров нанесе своя удар при 5:3, когато спечели две поредни подавания на противника.

Доброто представяне на българина продължи и в началото на втория сет, когато с бързо взет сервис-гейм поведе за 1:0 и след това с хубав ретур стигна до 15-15. Второ поредно дълбоко връщане му издейства 15-30, след което Боржеш направи грешка и за първи път в мача се стигна до шансове за пробив. Но Григор не се справи със ситуацията и позволи тази му възможност да бъде отразена сравнително лесно, позволявайки на Боржеш да се настройва за атаки. В петия гейм Боржеш направи и първия пробив в мача, след като дръпна с 30:15, а Димитров изравни.

Българската звезда можеше да се върне в срещата в осмия гейм, когато сътвори и най-дългото разиграване до момента. Четири точки за пробив се откриха пред Димитров, но той не се възползва и вече изоставаше с 3:5. Следващото подаване на Боржеш беше спечелено на 15.

Третата част започна ужасяващо за българският топ-тенисист, който почти нямаше вярна топка и набързо изостана с 0:4. Едва тогава успя да спечели първо подаване, но нищо не се промени и той отстъпи с 1:6.

Димитров сътвори нов шок за феновете си в четвъртия сет, след като водеше с 2:0, а след това и с 4:1. И вместо да приключи спокойно частта и да отиде в пети, където да търси победата, той загуби. Боржеш му върна пробива за 4:5, след което изпрати сета в тайбрек. В гейм тайбрекът тръгна много лошо за Димитров, който изоставаше с 1:4, но все пак успя да отрази подаването на португалеца и изравни до 4:4. След това отново българинът имаше шанс да приключи мача, повеждайки с 6:5. Но оттам нататък Боржеш взе три поредни точки и спечели мача с 3-1 сета и 8:6 в тайбрека.