Италия би Чехия и вкара Гана на осминафиналите

404 коментара

Италия победи тима на Чехия с 2:0 и го изхвърли от Световното първенство. За сметка на това след победата си над САЩ с 2:1, смятаният за аутсайдер отбор на Гана продължи на осминафиналите.

Въпреки победата на “скуадра адзура”, началото на среща не предвещаваше такъв развой. Чехите владееха инициативата и Павел Недвед на два пъти с удари извън наказателното поле затрудни вратаря Буфон. Това обаче не стресна италианците и в 26-ата минута след центриране Марко Матераци надскочи отбраната на Чехия и изведе тима си напред.

Към края на първото полувреме чешкият халф Полак успя да си изкара набързо два жълти картона и остави отбора в почти безнадеждна ситуация. Останали с 10 души, чехите продължиха да атакуват, но Недвед отново изтърва няколко изгодни положения. Играейки ва банк отборът на Чехия откри големи празни пространства в собствената си половина и логично се стигна до 2:0 за Италия. Това се случи в 87-ата минута, в която Индзаги намери пролука в защитата, пробяга около 40 метра и отбеляза.

Най-щастливи от това развитие са играчите на Гана, които биха САЩ с 2:1 и преминават напред. Головете за африканците вкараха Драмани в 21-та минута и Стефан Апия от дузпа в 45-та. Голът за САЩ вкара Клинтън Демпси в 43-та минута.