Кметът на Ню Йорк Майкъл Блумбърг отмени традиционния градски маратон заради последствията от урагана Сенди, съобщиха световните информационни агенции. Решението бе взето след множеството нападки срещу кмета, че не е сега моментът да се отклонява вниманието на полицията в охрана на спортното състезание. Очакваше се в маратона да участват 40 000 бегачи от цял свят.
По традиция маратонът започва в Стейтън Айлънд, който е един от най-пострадалите от природното бедствие райони. Блумбърг първо съобщи, че маратон ще има, но след няколко часа отмени решението си. Маршрутът на маратона минава през 5 градски района и завършва в Сентръл парк.
Маратонът, чието начало е поставено през 1970 г., се състоя дори след 11 септември 2001 г. И в момента хората в пострадалите райони са бе електричеството. Загиналите само в Ню Йорк от урагана са близо 50 души.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент