Левски с равенство 1:1 като гост в Лига Европа

0 коментара
Левски завърши 1:1 като гост на шведския Калмар в първия мач между двата тима от Лига Европа. ”Сините" пропуснаха победата след като водеха в резултата почти през цялата среща.

В 28-та минута Жоазиньо изведе българите напред в резултата с много красив гол при удар от около 22 метра, а в края на първото полувреме реферът не зачете попадение на Гара Дембеле заради фаул.

През първата част по-добрия отбор на терена бе този на Левски, а шведите изнесоха силно второ полувреме.

Голът за Калмар влезе в 83-тата минута и бе дело на влезлия като резерва Албиола Дауда с удар, подобен на този на Жоазиньо.

Левски опита да осъществи последен натиск, след като получи гол във вратата си, но реални голови възможности така и не бяха създадени. Реваншът в София е на 5 август.