Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Най-богатата община в Америка

0 коментара

Ранчо Санта Фе, Калифорния. Късен следобед в ресторант "Mille fleurs", където тайфата се е събрала за обед, както всеки ден. Това е една съвсем обикновена група хора - като изключим факта, че банковите им сметки имат много повече нули, отколкото на повечето хора, и че пият бира от бутилката на 17-годишно Шато Лафит Ротшилд.

Добре дошли в Ранчо Санта Фе, Калифорния, на 30 мили северно от Сан Диего, определено от Националното бюро за преброяване на населението за най-богатата община в Америка.

Наричайте го "Богатото ранчо" - средният годишен доход тук е над 130 000 долара, а средната цена на жилищата - около 2,5 млн. долара.

"Центърът има приблизителната дължина на две пресечки и е по-малък от много от терените на именията", казва търговецът на недвижими имоти Патрик Гелвин, който живее тук от почти 12 години. Някои терени в Ранчо Санта Фе се продават, допълва Гелвин, като подчертава, че исканата за един от тях цена е 6,49 млн. долара.

Марк Макклър, съосновател на Cobra Golf, е построил къща тук и я е предложил на пазара. "Първото нещо, което направихме, бе да разположим къщата около басейна- да не бъде това просто един басейн в задния двор", казва Макклър. Къщата е много атрактивна - и цялата може да е ваша за около 12 млн. долара.

Освен резиденции, Ранчо Санта Фе предлага също страхотно време, 40 мили пътища, първокласно училище и игрище за голф. Но когато са достатъчно богати, за да живеят навсякъде, хората се местят тук не само заради хубавото време и обширните открити пространства.

"Това е една страхотна община", казва един от живеещите тук. "Тя е като рай на земята". Всеки човек в това градче с 5000 жители е много приятелски настроен. Тук няма пощенски кутии, така че жителите идват в пощата и се срещат там. И точно това чувство на принадлежност към общността е накарало д-р Ърни Вандауей да се премести тук от Бевърли Хилс.

На въпроса какво от Бевърли Хилс му липсва, той отговаря "нищо". Общината е белязана от едно мрачно петно - в една от резиденциите тук преди 5 години 39 души от религиозна секта извършиха ритуално самоубийство. Днес единствените въпроси, които могат да предизвикат противоречия, са свързаните с т. н. "защитно споразумение" - строги правила, които определят например колко голям може да бъде домът ви.

Но желанието да се запази една определена атмосфера е една от причините, поради които външни хора като Джени Норбърг силно искат да се преместят тук.

"Околната среда тук e качеството на живота", казва тя. Да можеш да си позволиш да си купиш жилище тук, според Джени Норбърг означава да си купиш билет за най-висшата класа, за рая.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

0 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.