Новакът в елита "Крумовград" поднесе изненадата на старта на футболния шампионат

ФК "Крумовград" победи шампиона "Лудогорец" с 3:1

ФК "Крумовград" победи "Лудогорец" с 3:1 Сн. Фейсбук/ФК "Крумовград"

Новакът в елита на българския футбол ФК "Крумовград" победи шампиона "Лудогорец" с 3:1, като домакин във втората среща от първия кръг на шампионата.

Така футболистите от Разград получиха втори звучен шамар за три дни, след като преди това паднаха с 0:2 като гост на косовския "Балкани" в квалификациите за Шампионската лига.

Срещата от националното ни първенство се проведе в петък на стадион "Никола Щерев - Старика" в Пловдив, където Крумовград ще играе домакинските си срещи.

Възпитаниците на Неманя Миланович откриха резултата още в 6-ата минута чрез Божидар Кацаров, а в 17-ата Александър Колев удвои.

В 39-ата минута Доминик Янков намали изоставането на "орлите", но през втората част влезлият като резерва Мартин Сораков оформи крайния резултат след грешка на стража на разградчани Симон Слуга.

По този начин новакът в Първа лига ФК "Крумовград" стигна до историческа първа победа в елита.

Поражението, и най-вече слабата игра на "Лудогорец", разклатиха напълно позициите на треньора Ивайло Петев и той най-вероятно няма да изкара на поста си до реванша с "Балкани" следващата сряда.

Треньорът Ивайло Петев обвини играчите

След края на двубоя треньорът на отбора от Разграда Ивайло Петев обвини играчите за загубата.

"Говорихме сега малко с играчите. Мисля, че допуснахме изключително детски и наивни три гола и изтървахме към 15. Това беше разликата. Имаме доста играчи и тези, които играха днес, не могат да защитят фланелката... Всеки ще получи своя шанс. Исках по-свежи играчи да влязат. Срамна загуба за нас - лошо, неприятно, срамно", каза Петев след загубата.

"Когато си футболист на "Лудогорец", трябва да имаш високи цели. Ако не можеш да играеш под напрежение и да даваш максимума за победа във всеки мач, явно някъде сме сбъркали", допълни той.

Запитан дали усеща подкрепа от ръководството на отбора, той лаконично отговори с "Да". След това, на нов въпрос дали е притеснен за своето бъдеще в клуба се замисли и с кисела усмивка отсече: "Не, не съм притеснен."

Първият мач за сезона - "Пирин" - "Берое" 1:2

По-рано в петък "Берое" откри футболния шампионат на Първа лига с победа като гост над "Пирин" в Благоевград с 2:1.

След края на миналия сезон, когато едва се спаси от изпадане, старозагорският клуб бе придобит от американската мениджърска агенция, базирана в САЩ, която има договори с млади и перспективни футболисти от Централна и Южна Америка. През летния трансферен прозорец бяха привлечени общо 11 нови играчи, от които 8 аржентинци. Аржентинец е и треньорът Густаво Араголаса (52 г.).

Срещу "Пирин" той заложи предимно на южноамериканци - трима свои сънародници, бразилец, еквадорец, испанец, плюс французина Вини Трибуле. Впоследствие като резерви влязоха още двама аржентинци - Енцо Еспиноса и Джани Тума.

Головете за победата на "Берое" при откриването на сезон 2023/24 отбеляза Трибуле - в 3-тата минута от продължението на първото полувреме и в 50-ата мин.

Преди това "Пирин" откри резултата чрез Даниил Кондраков.