Осем района в София със същите кметове от ГЕРБ

Балотажът в останалите 16 места ще е основно с Реформаторите

Осем района в София със същите кметове от ГЕРБ

Осем столични района имат избрани кметове още на първи тур и всички те са досегашните управници от ГЕРБ. За останалите 16 района в София идната неделя ще има балотаж, който ще е между управляващите и коалиционния им партньор от Реформаторския блок. Това сочат неокончателни резултати на ЦИК, публикувани на сайта на комисията във вторник сутринта.

Ясни са обаче кметове на районите "Възраждане", "Овча купел", "Люлин", "Надежда", "Панчарево", "Подуяне", "Връбница" и "Банкя".

Реално ГЕРБ печели във всички столични райони с изключение на "Кремиковци", където първи е независимият кандидат и досегашен кмет Ивайло Панев, подкрепен от Реформаторите. Той обаче ще се яви на балотаж с кандидата на "БСП лява България". Второто място в почти всички столични райони е за Реформаторския блок, с изключение на "Младост", "Изгрев", "Връбница", "Банкя", "Искър" и "Илинден", където първи са претендентите на "БСП лява България".

В район "Възраждане" при обработени 77.36 процента секционни протоколи печели досегашният кмет ат ГЕРБ Савина Савова от ГЕРБ с 51.06 на сто подкрепа, следвана от Николай Спасов от Реформаторите със 17.87 процента и Иван Таков от левицата със 7.88%.

Досегашният кмет на "Овча купел" от ГЕРБ Христина Семерджиева взе 51.77 на сто от гласовете на хората, след нея остана Пеню Пенев от Реформаторите с 14.28 процента.

В "Люлин" при обработени едва 24.62 протоколи на първо място също е сегашният кмет на района от ГЕРБ Милко Младенов (53.22%), втори остава Ивайло Михайлов от РБ с 11.84 на сто, а трети е Тодор Булев от "БСП лява България" с 10.12 процента.

"Панчарево" ще се управлява отново от Димитър Сичанов от ГЕРБ, който е получил гласовете на 55.61 на сто от хората, след него са Станислав Благоев от РБ с 18.98 процента и кандидатът на левицата Бойко Петев с 6.26%.

И "Връбница" запазва кмета си, според 90.74 обработени протоколи. Младен Младенов от ГЕРБ печели с 53.35% подкрепа, след него е Християн Кръстев от БСП с 10.10 на сто, а Руслан Баджеков от РБ има 9.94 процента.

Район "Надежда" ще се ръководи и в следващите четири години от Димитър Димов от ГЕРБ, който взема 55.77 процента, следван от Бонка Василева от Реформаторите с 9.47% и социалиста Марин Стоянов, който получава 8.7 на сто.

Ева Митова от ГЕРБ също запазва кметското място в "Подуяне" с 53%, следвана от Денислав Генчев от РБ с 12.32 процента и  Анатолий Станкулов от "БСП лява България" – с 6.91 на сто.

И в "Банкя" на поста остава Рангел Марков от ГЕРБ, който получава подкрепата на 65.68 процента от съгражданите си, следван от Елмира Котева от "БСП лява България" с 9.64 процента.

В останалите райони ще има балотаж между представителите на ГЕРБ и Реформаторите, като преднината за управляващите е по-значителна.

В "Средец" кандидатът на ГЕРБ и досегашен районен кмет Вергиния Стоянова печели 38.2 процента от вота при 71.11% обработени протоколи в ОИК, следвана от кандидата на Реформаторския блок - Мария Ачкова.

В "Сердика" Тодор Кръстев също от управляващите бележи 49.65 процента при близо 88 на сто обработени протоколи, втори е Тодор Стефанов (РБ) с 11.28 на сто.

В битката за "Слатина" на втори тур влиза Наталия Стоянова от ГЕРБ с 42.88% подкрепа в момента, следвана от Богдана Станоева (РБ) с 16.03 процента.

В район "Лозенец" обработените 86.57% протоколи сочат преднина за досегашния кмет Любомир Дреков от ГЕРБ с 44.76 процента, следван от Богдан Николов от Реформаторите с 21.65 на сто.

В район "Красна поляна" на втори тур отиват Иван Чакъров от ГЕРБ с подкрепата на 43.57 процента и Стоян Танев (РБ), който взе 16.02%.

На базата на 57.81 на сто обработени протоколи в район "Младост" води Цвета Авджиева, досегашен кмет на района от ГЕРБ, с 47.95 на сто. Нейният съперник все още не е ясен, тъй като и Стефан Стефанов от БСП, и Теодор Георгиев от РБ засега отбелязват по 12.05 процента подкрепа.

В район "Витоша" Валери Йорданов от ГЕРБ води с 40.25%, срещу когото ще се яви Тодор Петков от РБ, получаващ подкрепата на 27.91 на сто от хората в района.

В "Нови Искър" на втори тур отиват Даниела Райчева от ГЕРБ с 27.07% подкрепа и Владислав Владимиров (РБ) – 19.17%.

В "Красно село" води с 43.22 на сто Пламен Църноречки от ГЕРБ, втори е кандидатът на Реформаторите Христо Апостолов с 19.42 на сто.

В "Оборище" води ГЕРБ с 43.82 процента с кандидат Йорданка Фикирлийска, следвана от Васил Цолов от Реформаторите, който има подкрепата на 23.37 на сто от хората.

Цветомир Жеков от ГЕРБ води в район "Изгрев" с 39.74 процента и срещу него ще се яви кандидатът на БСП Невелина Стойнева, която получи 17.11 на сто.

Досегашният кмет на район "Триадица" Николай Терзиев от ГЕРБ води в резултата с 44.27 процента, срещу него ще играе Димитър Божилов от РБ, който получи 18.54 на сто.

В район "Илинден" също води ГЕРБ с кандидата си Иван Божилов (46.43 процента), на второ място е Денислав Николов от "БСП лява България" с 12.6 на сто.

Досегашният кмет на район "Искър" от ГЕРБ Ивайло Цеков ще защитава поста си с убедителната преднина от 48.91 процента, следван от кандидата на "БСП лява България" Борис Цветков с 13.24 на сто.

В район "Студентски" също убедително с 46.89 на сто води кандидатът на ГЕРБ Димитър Дилчев, следван от претендента на Реформаторите Божидар Василев, който получава 18.63 на сто подкрепа.

Независимият кандидат Ивайло Панев води в район "Кремиковци" с 35.9 процента подкрепа, следван от кандидата на ГЕРБ Валентина Присова, зад която стоят 33.49 на сто.

Споделяне

Още от България

Трябва ли да се отворят ресторантите?