Освирквания за Сеп Блатер- радост за дебютанта Сенегал

Генералният секретар на ФИФА Сеп Блатер бе мощно освиркан на стадиона в Сеул, докато произнасяше словото си за откриването на Световното първенство по футбол. Обвинения в корупция ръководител, който вчера получи нов мандат, на два пъти замълча и след това помоли за феър плей.

Иначе първият мач донесе и първата сензация- дебютанта на световните финали Сенегал срази шампиона Франция с 1-0. В отсъствието на Зидан диригентската палка в центъра на терена бе поверена на Юри Джоркаеф, който обаче не успя да внесе необходимата острота в атака.

В 30-тата минута звездата на Сенегал Ел Хаджи Диуф организира бърза контраатака по лявото крило и центрира топката пред Фабиен Бартез. Вратаря и полузащитника Еманюел Пти не се разбраха и Папа Буба Диоп откри резултата.

Франция имаше шансове да отбележи още в 24-тата минута, когато удар на Давид Трезеге срещна лявата напречна греда. Петлите изпълниха десет ъглови удара срещу нито един на Сенегал.

През второто полувреме Тиери Анри също удари гредата. Бартес не успя да реагира след силен удар на Фадига в 65-тата минута, който удари напречната греда.

Френският треньор на Снегал Бруно Метсу каза след срещата, че постигнатото е резултат от тежък труд през последните 18 месеца. Той обаче припомни, че все още предстоят срещи в групата срещу Дания и Уругвай, които няма да бъдат лесни.

Наставникът на петлите Роже Лемер заяви, че Сенегал е играл с четири защитника и пет полузащитника, които са били много добри през целия мач. Въпреки загубата Франция щяла да премине във втория кръг.