Талибаните удължиха с още 24 часа ултиматума си за екзекуцията на 23-ма южнокорейски заложници, за да може правителството на Южна Корея да установят пряк контакт за преговори, предадоха в понеделник Ройтерс и Франс прес, цитирани от БТА. Новият ултиматум е до вторник, 14.30 ч. по Гринуич.
Говорителят на талибаните Юсуф Ахмади заяви, че преговорите с афганистанското правителство не напредват и поиска от властите в Кабул да осигурят на талибаните пряк контакт с южнокорейската делегация, която от неделя е в афганистанската столица.
В неделя талибаните вече удължиха веднъж ултиматума си с 24 часа до 14.30 ч. по Гринуич в понеделник.
23-мата южнокорейците бяха отвлечени в четвъртък в провинция Газни, на 140 км южно от Кабул. В замяна на освобождаването им талибаните искат да бъдат пуснати 23 техни бойци, които са задържани в афганистански затвори.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент