Тежко поражение на Левски в Шампионската лига

ФК Левски претърпя тежко поражение като домакин от унгарския Дебрецен в първия мач от четвъртия предварителен кръг на Шампионска лига. "Сините" загубиха с 1:2, като за унгарците се разписаха Ласло Боднар и Цвиткович.

Между двете попадения в началото на второто полувреме за Левски се разписа Седрик Бардон.

Дебрецен надигра напълно българския шампион и можеше да победи по-убедително. Предварително соченият за фаворит Левски има шанс за поправка на реванша във вторник другата седмица.

Ако "сините" отпаднат от Дебрецен, отборът ще играе в Лига Европа. На вратата на групите са и ЦСКА и Литекс, които трябва да преодолеят съответно Динамо (Москва) и шампиона на Беларус БАТЕ Борисов. Първите мачове са в четвъртък - "червените" са домакини, а Литекс гостува.