Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Тръмп повтори расистките атаки срещу депутатки от Демократическата партия

"Няма да ни накарат да замълчим", отговориха му те

31 коментара
Доналд Тръмп и четирите депутатки, нападнати от него

Президентът на САЩ Доналд Тръмп твърдо отстоя критиките, които отправи в Туитър срещу четири депутатки в Камарата на представителите на американския конгрес, предаде Ройтерс.

Говорейки по време на събитие в понеделник в Белия дом пред репортери, които го притиснаха по повод неговите туитове, които мнозина оцениха като расистки, Тръмп каза, че въпросните конгресни дами "мразят нашата страна" и "ако не им харесва тук, могат да си ходят".

Така той практически повтори нападките си, отправени през уикенда в Туитър, в които каза, че четирите цветнокожи депутатки от Демократическата партия трябва да се върнат в своите "скапани и пълни с престъпност" страни, от които те са дошли. Думите му явно се разминаха с факта, че четирите са американски гражданки и три от тях са родени в САЩ, отбелязва АП.

Демократите реагираха реагираха гневно, наричайки думите му расистки.

"Те само се оплакват", каза президентът в отговор на репортерските въпроси. "Ако не им харесва тук, нека да си ходят, и знаете ли, сигурен съм, че на много хора те няма да липсват. Мисля, че те мразят нашата страна, и то много силно. Може и да греша. Избирателите ще решат", подчерта Тръмп, очевидно раздразнен, след като бе притиснат от репортерите.

Президентът засегна и темата за обявените предварително хайки през изминалия уикенд срещу имигранти, подлежащи на депортиране от САЩ, макар че в медиите се появиха твърде оскъдни информации по въпроса. Според него действията, предприети тези дни, са били "много успешни", макар че голяма част от тях са останали невидими за масовата публика.

"Мнозина, мнозина бяха извадени в неделя - вие просто не знаете за това. . . Беше много успешен ден, но вие просто не видяхте много от него", подчерта Тръмп.

Отговорът: "Няма да ни накарат да замълчим"

Четирите американски депутатки от Демократическата партия с малцинствен произход, охулени в серия ксенофобски туитове на президента Доналд Тръмп, му отговориха на обща пресконференция във Вашингтон.

"Няма да ни накарат да замълчим", каза, цитирана от Франс прес, чернокожата депутатка в Камарата на представителите от Масачузетс Аяна Пресли. Тя обвини Тръмп, че му липсват доброта, съчувствие и почтеност, необходими за изпълнение на президентските задължения.

"Въпреки това насърчавам американците да не се хващат на тази въдица", продължи Пресли, според която нападките на президента имат за цел да отклонят вниманието от проблемите на американците.

Илхан Омар, която също бе мишена на президентските туитове, обвини Тръмп, че отстоява идеите на белите националисти. Тя добави, че той е предприел открито расистка атака срещу четири цветнокожи народни представителки.

Най-младата дама в Камарата на представителите - Александрия Окасио-Кортес, каза, че не е изненадана от риториката на президента, обвиняван редовно в расизъм, откакто влезе в Белия дом.

Депутатката мюсюлманка от Мичиган Рашида Тлаиб поиска задействане на процедура за импийчмънт срещу Тръмп - въпрос, който всява разделение в демократическата опозиция, добавя АФП.

След Тереза Мей, Борис Джонсън и Джереми Хънт също осъдиха изявленията на Тръмп

Кандидатите за лидер на Консервативната партия и британски премиер Борис Джонсън и Джереми Хънт осъдиха снощи ксенофобските изявления на американския президент Доналд Тръмп по адрес на парламентаристки от Демократическата партия, предаде Ройтерс.

На дебати, организирани от вестник "Сън", двамата претенденти за поста на Тереза Мей недвусмислено подкрепиха нейното изказване от вчера, че думите на Тръмп са напълно неприемливи. Но на журналистически въпрос двамата съперници за "Даунинг стрийт" отказаха да нарекат расистки изявленията на Тръмп, отбелязва АФП.

"Напълно неприемливо е и аз съм съгласен с министър-председателката", каза Борис Джонсън - фаворитът в състезанието за премиерския пост, резултатът от което ще стане известен на 23 юли.

"Мисля, че отношенията между Обединеното кралство и Съединените щати са изключително важни. Но ако сте лидер на голямо многорасово и мултикултурно общество, просто не можете да използвате такъв език", продължи Джонсън.

"Съгласен съм с Тереза Мей", заяви и Джереми Хънт, който е действащ външен министър. "Аз имам три деца, които са наполовина китайци, и те са британски граждани. Ако някой им каже: връщайте се в Китай, ще се смая. Подобно изказване би било съвсем небританско", каза той.

Вчера британският премиер Тереза Мей заяви, че смята за "съвършено недопустим" езика, използван от Тръмп.

Джасинда Ардърн изрази пълно несъгласие с ксенофобските изявления на Тръмп

Министър-председателката на Нова Зеландия Джасинда Ардърн се присъедини към осъдителните реакции срещу ксенофобските изявления на президента на САЩ, предаде Франс прес.

Ардърн, приветствана от американски медии като "анти-Тръмп", заяви, че е горда с многообразието на своята страна.

"Обикновено не се меся в политиката на другите, но е ясно за мнозина, че аз съм напълно и изцяло несъгласна с него", каза тя по радио Нова Зеландия.

"В Нова Зеландия ние смятаме, че нашият парламент е представително място. Той трябва да прилича на Нова Зеландия, да бъде съставен от цяла палитра от различни етноси и култури. Никога не бива да съдим по произхода на когото и да било за правото му да бъде в парламента като депутат", продължи Ардърн, цитирана от АФП.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

31 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Bлaдo
    #31

    оранжевото тупЭ се държи К-К-Клановски и с най-отчаяните си избиратели... Но дори и на тях им е просветнало под къдриците. И никак не е чудно, че вече е извън топ 5 кандидати за следващ президент с шансове за избиране... =========== Логичното последствие от тая поредедна трУмпоидна cвuнщuнa е, че 'Камарата на представителите на Конгреса на САЩ прие резолюция, с която осъди оскърбителните изявления на президента Доналд Тръмп по адрес на четири жени от Демократическата партия'!

  2. Valpet
    #30

    Да се твърди, че малцинствата "не допринасят към обществения продукт а се изхранва с изцеждане на социалните фондове и престъплания" е нагла расистка лъжа:

    Официалните статистики за трудовата заетост сочат обратното - най-нископлатеният и търсен (следователно -необходим) труд е този на малцинствата. Последните заемат най-висок процент в скалата на ниско платения труд и най-нисък процент в престъпния свят. Огромният дял престъпност на глава от населението се пада на така нареченото "хомогенно население",

  3. Real ''Mickey''
    #29
    Отговор на коментар #24

    Уточнение от27: И не само това, но и терористи от ИДИЛ са добре дошли, изнасилвания, наркотрафик, големи градове които са на финансови "системи" от провинцията.....нещо немислимо при Скандинавската Система доскоро.

  4. Коментарът е изтрит в 06:13 на 17 юли 2019 от автора.
    #28
  5. Real ''Mickey''
    #27

    огъваща се под натиска на застаряващо население и свежи "мигранти" за които плащането на сериозни здравни осигуровки въобще не е приоритет...." Не само повечето не плащат, но и тоталната безработица при мигрантите, които разчитат на държавата за изхранването им и жилищно настаняване, съсипват подпомагането на възрастните хора. Тези разходи и жилища щяха да подпомогнат възрастните хора. Пълна манипулация е че застаряващото население е проблем. Застаряващо население означава по-малко деца, а по-малко

  6. Коментарът е изтрит в 06:02 на 17 юли 2019 от автора.
    #26
  7. Boris Kamov
    #25
    Отговор на коментар #17

    Вече ти обяснявах че гражданска солидарност може да има при хомогенно население, което работи и създава обществен продукт. Когато една част от населението (цигaни, нeгри и пр) не допринася към обществения продукт а се прехранва с изцеждане на социалните фондове и престъпления, тогава гражданската солидарност се изпарява. Знам че е малко сложно за твоята глава, но все пак, опитай се да разбереш какво ти казвам.

  8. Г. Димитров
    #24
    Отговор на коментар #22

    Напълно съгласен. Тези системи действат само в хомогенни общества при достатъчни постъпления, в резултат на сериозни данъци и на култура на "въздържане". Увеличената продължителност на живота може до момент да се компенсира с увеличение на данъците, но когато към системата се закачат достатъчно непродуктивни консуматори - ето го резултата в днешна Швеция, огъваща се под натиска на застаряващо население и свежи "мигранти", за които плащането на сериозни здравни осигуровки въобще не е приоритет....:-)

  9. Г. Димитров
    #23
    Отговор на коментар #18

    Logical fallacy "Appeal to Authority". Look it up, Comrade :-)

  10. Real ''Mickey''
    #22
    Отговор на коментар #21

    Дори да става дума за Скандинавската Система, тя не може да се приложи в ПРИМЕРНО една НАПЪЛНО мулти-култи Скандинавия(да не говорим за САЩ). И скандинавците го научават лека полека по трудния начин. Идиотщина е САЩ да приеме Скандинаваката Система! По-скоро ако скандинавците толкова искат да си омешат нацията, трябва да въведат Американската Система, ако не искат Здравната и Социалните им системи да колапсират съвсем.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.