ЦСКА-София и Левски направиха скучно равенство

Сн. "Спортал"
ЦСКА-София и Левски завършиха 1:1 в първото дерби, след като отборът на ”червените” бе трансформиран и придобит от бизнесмена Гриша Ганчев.

ЦСКА започна по-силно срещата и създаде серия от положения, които не успя да реализира. Още в седмата минута Рубен Пинто стреля много силно от 20 метра, но вратарят на ”сините” Боян Йоргачевич изби в корнер.

Две минути по-късно Пинто отново стреля, но неточно.

В 33-та минута с първото си по-сериозно положение Левски успя да поведе.

След сериозна грешка на Рафа Перес, който не можа да изчисти топката отляво, Прохазка я овладя и изведе Бабатунде в наказателното поле. Той успя да намери непокрития Франсис Нар, който вкара на празна врата.

Второто полувреме отново започна с по-добра игра на ЦСКА, но "червените" не успяха да застрашат сериозно вратата на Левски. В 69-ата минута ”сините” можеха да удвоят, но Георги Костадинов не успя да вкара сам срещу вратаря Китанов.

Малко по-късно вратарят на Левски Йоргачевич фаулира Преслав Йорданов и съдията Ивайло Стоянов даде дузпа. Йорданов сам изпълни и изравни резултата.

До края на мача нямаше сериозни положения. В последната минута обаче резервата на ”сините” Виктор Генев стреля с глава и бе близо до гол, но топката  излезе в аут.

Срещата се игра на ст. ”Васил Левски” пред около 25 000 зрители. След равенството Левски остава лидер във временното класиране с 24 точки. С 22 и мач по-малко е "Лудогорец", а ЦСКА е трети с 18 точки.