Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Втори опит за смяна на директора на болница "Шейново"

3 коментара
Столичният общински съвет иска да смени директора на болница "Шейново" д-р Румен Велев. Сн. БГНЕС, архив

Столичният общински съвет ще направи втори опит да смени директора на софийската АГ болница "Шейново" д-р Румен Велев. Мотивът са нарушения, открити в болницата, които показвали слабости на управлението. Затова се предлага да се освободи д-р Велев и на негово място за изпълнителен директор да се назначи бившият здравен министър д-р Таня Андреева.

Първият опит за осъществяването на тази рокада беше направен в края на юли - на последната сесия на общинския съвет преди лятната ваканция. Тогава решението беше за утвърждаване на резултатите от конкурсите за ръководства на общински болници, включително и на "Шейново". С него по предложение на комисията по избор на ръководство на АГ болницата за директор трябваше да бъде назначена д-р Таня Андреева, въпреки че тя не е кандидатствала за този пост. Д-р Андреева е подала документи за член на борда на лечебното заведение.

Настоящият директор Румен Велев пък е избран за член на борда, въпреки че е кандидатствал за изпълнителен директор. Липсват мотиви за това решение. До момента от общинския съвет не са изразявали недоволство от работата на д-р Велев. Представители на общината и СОС реално го защитиха и при случая с разменените бебета.

Заради нелогичното решение д-р Андреева и д-р Велев да бъдат назначени на постове, за които не са кандидатствали, областният управител Вяра Тодева върна решението за ново разглеждане от общинския съвет.

Нов опит за смяна - заради нарушения

Междувременно обаче е внесено ново решение за освобождаването на д-р Велев и назначаването на негово място на д-р Таня Андреева до провеждането на нов конкурс, но за не повече от 6 месеца. Този път аргументи за това има.

Мотивите на вносителите - д-р Антон Койчев от ГЕРБ-СДС, колегата му Веселин Милев и Карлос Контрера от ВМРО, са че са открити редица нарушения в болницата. Като мотив се посочва случаят с разменените бебета, както и няколко нарушения, свързани с избор на екип, искане на пари от онкоболна пациентка и т.н.

Протест на работещите в болницата

Междувременно от понеделник работещите в "Шейново" започнаха протести с искане за "законна, честна и открита процедура за избор на изпълнителен директор на болницата". Протести ще има всеки ден до 14 септември, когато общинският съвет трябва да заседава по темата.

"Медицинският и административен персонал ще излиза всеки ден в посочения период от 12 ч. в двора на болницата на ротационен принцип, за да не се прекъсва дейността в лечебното заведение", пише в информацията за протеста във Фейсбук.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

3 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. John Doe
    #3

    А кога ще бъде изритан директора на Пирогов Валентин Димитров? Днес майката на Дария - момичето което беше убито от некадърните детски неврохирурзи в Пирогов, но спаси много хора чрез органно донорство, разказа как е била мачкана, обиждана и унижавана от хората на Валентин Димитров докато детето е умирало поради забавянето на болничните грижи. Валентин Димитров и "лекарите" които са го направили трябва незабавно и завинаги да бъдат изритани и от Пирогов, и от лекарската професия.

  2. chudomir
    #2

    ГЕРБ и Общинските им съветници просто не могат да разберат за какво става дума. Това е липсата на първите 7 години, когато домашната среда те учи да спазваш правилата, а не да нагласяш конкурси. Няма значение дали правилата ти харесват или не, или в определен момент не са в твоя изгода. Както е случая със Директора на Болницата в Шейново. Навиците за спазване на законите започва от къщи, минава през училището и Университета и се прилага в живота и на работното място. Те са и част от Демократичните

  3. NervnaKletka
    #1

    От прочетеното ми стана ясно, че колективният орган (Общински съвет) носи колективна отговорност. А колективната отговорност е пълна безотговорност и съответно колективният орган може да реши каквото си поиска (АММ). Очевидно освен, че носи колективна отговорност, колективният орган е и колективно компетентен, т.е. тотално некомпететнтен. Е, мили деца, пита се в задачата: ако назначаващия орган е тотално некомпетентен, какъв ще е назначения?

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.