Абсурдни вратарски грешки поднесоха на Реал Мадрид 13-ата титла в Европа

Зинедин Зидан спечели рекордна трета поредна Шампионска лига

Абсурдни грешки на вратаря на Ливърпул Лорис Кариус поднесоха на тепсия 13-ата рекордна титла от Шампионската лига на Реал Мадрид в събота.

Испанците спечелиха с 3:1, като два от головете станаха благодарение на гафовете на германския страж.

„Белият балет“ стана първият клуб, завоювал три поредни титли, като Зинедин Зидан стана единственият треньор в историята с подобно постижение. Единствено бившият наставник на Ливърпул Боб Пейсли има три купи от турнира на богатите, но те не са поредни.

Малшансът за англичаните дойде още в 28-ата минута, когато капитанът на мадридчани Серхио Рамос контузи голямата звезда на Ливърпул Мохамед Салах. До този момент мърсисайдци владееха инициативата, налагайки висока преса на Реал.

След принудителната смяна на Салах с Адам Лалана обаче, „лос бланкос“ постепенно изнесоха играта в половината на съперника и започнаха да атакуват опасно. Мачът вървеше равностойно до 51-ата минута, когато Кариус не бе достатъчно концентриран и при опит да подаде топката с ръка я прати в крака на Карим Бензема, който отблизо откри с куриозен гол.

Ливърпул обаче не се предаде и 4 минути по-късно Садио Мане изравни, засичайки в малкото наказателно поле свалена от Деян Ловрен топка след корнер. Този гол даде импулс в играта на англичаните и те отново опитаха да пресират Реал по целия терен.

В 64-ата минута обаче влезлият току що като резерва Гарет Бейл отбеляза страхотно попадение със задна ножица, давайки отново предимство на съотборниците си. Голът даде сигурност на „белия балет“ и той контролираше през повечето време мача до края.

Ливърпул се отчете с греда на Мане преди отново Бейл да реализира за крайното 3:1 в 83-ата минута благодарение на нова грешка на Кариус. Уелсецът стреля от далечно разстояние право в ръцете на вратаря на мърсисайдци, който в последния момент се поколеба дали да боксира или да опита да лови топката и в крайна сметка тя мина през ръцете му, отклонявайки се в мрежата.

До края интригата отсъстваше. В третата добавена минута Кристиано Роналдо беше с топка в наказателното поле и точно когато щеше да шутира в наказателното поле се хвърли фен. Съдията Мажич спря срещата, а секунди по-късно наду финалния сигнал.

С този успях португалският нападател стана единственият играч с 5 титли от Шампионската лига в този формат на турнира. Единственият друг футболист в историята с толкова европейски отличия е легендата на Реал Алфредо ди Стефано.