Сирийският президент Башар Асад обеща амнистия на похитителите в Сирия, давайки им срок от 15 дни да освободят техните пленници, съобщи Франс прес, цитирана от БТА.
Ако не се подчинят на ултиматума, похитителите ще бъдат осъждани на доживотен принудителен труд. Ако отвличанията завършат със смъртта на заложниците, то похитителите ще бъдат екзекутирани.
Същото ще е в сила и в случай на сексуално посегателство над заложниците.
Асад се обърна директно към похитителите, като подчерта, че независимо от техните политически или религиозни мотиви, те няма да разрешат проблемите си, като отвличат невинни хора.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент