"Аякс" без проблем надви "Лудогорец" с 4:1 в Разград

Орлите не успяха срещу класния "Аякс"

След загуба с 4:1 в Разград от нидерландският гранд "Аякс (Амстердам), "Лудогорец" почти няма шанс да се класира за участие в Лига Европа. Българският шампион не успя да се противопостави на съперника си в плейофите на турнира и му остава мач-реванш на честта другата седмица и място в Лигата на Конференциите.

"Аякс" показа своята класа и реализира почти всяко положение, което създаде. Лудогорци пропуснаха няколко сериозни възможности да се върнатв часа.

Хеттрик за победителите реализира Мохамед Кудус, а четвъртото попадение във вратата на орлите бе дело на Брайън Броби. Лудогорец успя да върне един гол във второто полувреме чрез точно изпълнена дузпа от Оливие Вердон.

Първото попадение на "Аякс" стана заради грешка на Бърнард Текпетей, който загуби топката от Дивайн Ренш. Мохамед Кудус изтича и му отне топката, продължи да дриблира успоредно на наказателното поле и с левия крак по диагонала я прати в мрежата. Минута и половина по-късно гостите от Аякс направиха показно изпълнение за втория гол. Кенет Тейлър тръгна с топката, подаде на Брайън Броби, който успя да я запази и върна на Тейлър. Халфът с номер 8 успя да чукне елегантно към Кудус, който елиминира вратаря Серджио Падт и вкара втория гол за нидерландците, предаде БТА.

"Лудогорец" можеше да отговори с попадение след още две минути, но пробивът на устремилия се на скорост Кирил Десподов беше спрян от трима и с решаващия шпагат на Дивайн Ренш.

В 26-ата минута заучено изпълнение на ъглов удар едва не донесе успех на домакините. Те продължиха да опитват различни варианти в атака, но пет минути преди края на първото полувреме Брайън Броби вкара с глава третия гол за "Аякс", останал сам срещу вратаря Падт.

Две минути след началото на второто полувреме влезлият като резерва за разградчани Доминик Янков отне топката от Кенет Тейлър, напредна бързо и изведе по прекрасен начин Руан Крус, който обаче не успя да преодолее вратаря на "Аякс".

Малко по-късно гостите осъществиха прекрасна контраатака, при която Боржес подмина елементарно Иван Йорданов и от аутлинията върна топката назад. Стивън Бергвайн можеше да опита изстрел, но за да избегне шпагата на Фон Витри даде на Кудус, който от още по-чиста позиция по диагонала оформи хеттрика си.

В 68-ата минута Лудогорец стигна до дузпа благодарение на Спас Делев. Той проследи центриране от ляво на Марсел Хайстер, и от въздуха опита да върне топката в наказателното поле. На аутлинията беше застанал Йорел Хато, който спря удара с ръка. След кратка проверка cъс системата за видеоповторения (ВАР) съдията Ди Бело потвърди наказанието, а Вердон не сбърка.

След гола домакините опитаха да създадат още проблеми, но не успяха до последния сигнал на съдията.