Българските волейболисти победиха Германия с 3:1

9 коментара
Сн. БГНЕС

Националният отбор на България по волейбол спечели с 3:1 гейма (25:22, 25:21, 19:25, 25:23) мача си срещу Германия от група "D" на Световната лига.

Срещата бе трета и за двата тима и се игра във Франкфурт. България спечели първите два гейма, а германците взеха лесно  третия. Българите изоставаха в резултата в голяма част от четвъртия гейм, но в края обърнаха  резултата и спечелиха срещата с 3:1 гейма.

Така България взе реванш от Германия за загубата в олимпийските квалификации в София преди две седмици.

В предишните си два мача българите загубиха от тима на Аржентина без да вземат гейм и спечелиха чиста победа срещу отбора на Португалия.

България ще участва във финалите на турнира, тъй като е домакин на заключителната фаза.

Между 8 и 10 юни пък волейболистите ще участват в нова олимпийска квалификация в София. Съперници на българите ще бъдат Пакистан, Египет и Франция.  Само победителят в турнира ще вземе квота за Лондон 2012