Бербатов с първи голове за Ман Юнайтед

3 коментара

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов реализира първите си попадения в новия си клуб Манчестър Юнайтед при победата на отбора с 3:0 над датския Олборг в Шампионската лига.

Бербатов направи 2:0 в 55-та минута, когато се възползва от груба грешка на защитника Томас Аугустинусен. В опита си да изчисти топката, защитникът я прати на крака на българина, който от воле простреля вратаря на датчаните.

В 79-та минута след центриране на Кристиано Роналдо Бербатов със странична ножица се разписа за 3:0.

Първият гол за шампиона на Англия бе дело на Уейн Рууни в 22-та минута.

Срещата започна с тотален натиск на Юнайтед, който загуби две точки в първия си мач от груповата фаза след нулевото равенство с Виляреал на стадион "Олд Трафърд" миналия кръг.

Още в самото начало гостите пропуснаха няколко положения, като в шестата минута Бербатов направи уникален пропуск. Това бе и единственото, с което се запомни българският нападател през първото полувреме. През втората част обаче нещата тотално се промениха и звездата на Бербатов изгря.