Бербатов вкара 5 гола на ”Блекбърн”

Димитър Бербатов вкара рекордните 5 гола за разгромната победа на своя „Манчестър Юнайтед” над „Блекбърн” със 7:1. В събота той стана първият чужденец във Висшата лига, отбелязал пет гола в един мач. Той е едва четвъртият играч в Премиършип, който може да се похвали с подобно постижение. Бербатов поведе и в класирането при голмайсторите с 11 гола.

Нападателят вкара веднага след началото на срещата – още във втората минута. Попадението дойде след центриране на Нани в наказателното поле, а Рууни отклони топката към българина.

До почивката българинът вкара още един гол, след като защитникът на гостите Паскал Шимбонда опита да подаде на Робинсън, но вместо това топката получи Бербатов, който намери десния ъгъл на вратата със силен удар. До края на полувремето Джи-Сунг Парк също се разписа във вратата на гостите.

В първите минути след почивката нападателят продължи головата си серия на ”Олд Трафорд”. Хеттрикът му дойде в 47-амата минута след чудесна комбинация - първо направи двойно подаване с Евра, после с фалцов пас намери Нани в наказателното поле. Португалецът му върна и с мощен шут Бербатов вкара за 4:0.

След това паднаха и останалите два гола в мача. Във вратата на „Блекбърн” се разписаха и португалецът Нани. Почетният гол за гостите вкара Кристофър Самба.

С трите спечелени от съботния мач точки отборът на Бербатов вече има 31 и отново е на първо място като води с две на „Арсенал” и с три на „Челси”, който обаче е с мач по-малко. Блекбърн падна до 13-о с 18 точки.

"Днес наистина е фантастичен ден, всичко се получи страхотно. Още не мога да повярвам, че вкарах пет гола. Цялостното ни представяне беше великолепно, заслужавахме да спечелим. Лично аз също съм много щастлив от представянето си", коментира Бербатов пред клубната телевизия. И допълни, че за него е чест името му да е до тези на Шиърър и Коул.