Бербатов вкара първия си, победен гол за Монако

Димитър Бербатов вкара първия си гол за новия си отбор Монако. Той се оказа и победен в мача с Ница за купата на Франция.

На терена на противника си футболистите от Монако не успяха да отбележат гол в редовното време, завършило 0:0. В 114-тата минута на продълженията Бербатов, влязъл като резерва в 64-та минута, засече между двама защитници центриране на Лукас Окампо и донесе победата, класирала отбора за четвъртфиналите на турнира.

Сега отборът на българина очаква за противник победителя от двубоя между Лион и Ланс в четвъртък. От турнира в предишния кръг отпадна шампионът ПСЖ, продължават Монпелие, Лил, още два отбора от елита, един от Лига 2 и два аматьорски отбора.