Без да блести Бразилия се класира напред

16 коментара

Отборът на Бразилия се класира за 1/8 финалите на Световното първенство в Германия след като победи с 2:0 Австралия. През първата част световните шампиони упражняваха безплоден натиск пред вратата на “кенгуратата” като единствената по-добра възможност за тях бе пропиляна от Роналдо в 3-тата минута. Няколко минути по-късно капитанът на Австралия Марк Видука също имаше шанс да отбележи, но стреля в страни покрай вратата, пазена от Дида.

Второто полувреме започна с гол за бразилците след като в 49-тата минута нападателят на Интер Адриано успя да отбележи първото си попадение на световни футболни финали с премерен удар по земя от границата на наказателното поле. В последната минута на срещата влезлия като резерва Фред успя да довкара след удар в гредата на халфа на Реал (М) Робиньо.

В първият мач за деня от група “F” Япония и Хърватия не успяха да си отбележат гол завършиха 0:0. Тимът от Блканите игра по-добре през по-голямата част от срещата като пропуски през първите 45 минути направиха Дадо Пършо, Иван Класнич и Дарио Сърна, който пропусна дузпа в 22-ата минута. В 29-ата минута на мача Нико Кранчар удари напречната греда зад Кавагучи след топовен шут от около 20 метра.

През второто полувреме и двата отбора имаха възможности да отбележат. След това равенство и двата тима имат само по една точка в актива си от две срещи. В последния кръг от груповата фаза на надпреварата Япония се изправя срещу Бразилия, а Хърватия и Австралия в директен двубой трябва да решат спора за второто място, даващо право на участие на 1/8 финалите.

1. Вуте
    #18

Моето добро е, че работя на смени. Мачовете си гледам с гръб у дома, а на компютъра работя допълнително за повече пари. Някой предложи днес една изработка, но с много слабо заплащане, та ще видя. У дома превеждам-от Шопски на английски, френски и по рядко на други два езика. Разбира се, по ми е трудно да превеждам на чист български, но и английският, който идва до мен, е или полу- фландски (в смсъл от Брюксел) или полу-гръцки или полу-немски. Пиша тези неща, за да знаете, че шоп вода не пие, а и не гази! Здраве "Зетко"!

2. Z
    #17

ха здрасти пак! Аз съм зян с езиците,а иначе бича по малко частно в офиса.Ама в къщи пък, като се прибера съм толкова скапан, че заспивам на мача.

3. z
    #16

Поздрави!То и аз гледам мачовете между другото в офиса.А Колина наистина изглеждаеш по-млад, щото си бръснеше главата.То и ние в казармата се "подмладявахме", като ни стрижеха като овце.А за съдиите май пределната възрасте 50 години, но не съм съвсем сигурен. До скоро!

4. Вуте
    #15

Благодаря, драги Z! А на мен Колина ми изглеждаше силно и младо момче! Малко грозновато, но точно и, поради това, симпатично. От сегашните рефери нямам фаворит. Но и гледам мачовете "с гръб". Работя нещо по моите си специалитети и само отвреме-навреме слушам и гледам футбола. Едно време бях като Наполеон- можех да върша няколко неща едновремено. Сега съм само като НА поле, а там са предимно къртичките и те недовиждат и недочуват! Това за майтап! Поздрави, Z! Здрав бъди!

5. Nina
    #14

разбрах те де, затова казах, че ако съдиите порежат афро отборите, на мен и показаното до сега ще ми е като морална победа. А за Германците си прав, онкел Франц е мафиотска муцуна! Особено първия мач, след като участва един от най-скучните отбори - Швейцария, как да е интересен, може да е интересен втория, очакавам симпатичния ал Джабер да играе със сърце.

6. z
    #13

Прав си за Гана - ще ги резнат още на 8/финала.А Колина навъртя годинките и вече не свири, затова го няма на Световното

7. Вуте
    #10

Нинче, не говоря за футболните отбори на Европа, че няма да пощадят Гана, Еквадор, пък и на Бразилия се точат, а за реферите! Освен това Германия е решена на всичко за победа! Ще видим! Днес мачовете не са интересни, но знае ли човек? Здраве, Нинче!

8. Вуте
    #9

Нинче, Нинче, кротоко, бе! Тук има един Цар Футбол и той по-знае от другите! Ще го слушаме! Мисля, че ако спорим с него, трябва да е с наведени глави-човек не всеки ден среща Цар!А за Гана-нека вървят напред, но мислиш ли, че европейците ще ги пощадят? Не останах с такова впечатление до сега. Реферите, особено от Южна Африка, все пак държат на цвета-така мисля! (Е, ако държат, трябва все пак да преглътнат не само Гана, но и Бразилия, и Еквадор...) Друго си е Колина! Но не го чух до тук да е бил съдия. А Гана аз поддържам, заради Кофе Бабоне- той е мой фаворит! Здраве, Нинче!