Браво поднесе победата на Мексико срещу Иран

С два гола на нападателя Омар Браво отборът на Мексико се наложи в неделя с 3:1 над Иран в мач от група "D" на Мондиал 2006. Двата тима изиграха едно равностойно първо полувреме и логично се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

В герой на мача се превърна нападателят на "ацтеките" Омар Браво, който отбеляза две попадения и доигра срещата с изкълчен глезен, защото селекционерът на Мексико Рикардо Ла Волпе вече бе направил три смени. Браво откри резултата в 28-ата минута след разбъркване пред вратата на Иран.

Само 8 минути по-късно Иран успя да изравни с попадение на централния защитник  Голмохамади след центриране от корнер и грешка на вратаря на Мексико. На почивката мексиканският треньор Ла Волпе направи двойна смяна като извади Франко и Торадо и пусна на тяхно място Перес и Зиня.

Именно Зиня подаде за второто попадение на Браво и сам отбеляза третия гол за Мексико.

Робен победи Сърбия и Черна гора

Отборът на Холандия победи Сърбия и Черна гора с 1:0 като единственото попадение в срещата отбеляза Ариен Робен в 18-тата минута, след като бе изведен сам срещу стража на сърбите Йеврич.

“Лалетата” бяха по-добрия отбор през първото полувреме. Втората част започна с натиск на тима на Сърбия и Черна гора, но защитата на холандците успя да неутрализира натиска. Отборът, воден от Марко Ван Бастен, разчиташе повече на контраатаки основно чрез бързото крило на Челси Робен. Неговите центрирания и удари реално създаваха единствените опасности пред врата на Сърбия и Черна гора. След мача той логично бе избран и за играч на срещата.

След тази победа Холандия и Аржентина делят първото място в Група “С” с актив от 3 точки. Следващите срещи в групата са на 16-и юни, когато Аржентина ще срещне Сърбия и Черна гора, а Холандия - Кот Д`Ивоар.

Португалия победи Ангола, но и двата отбора успяха да изнервят феновете

В изключително слаб мач тимът на Португалия победи очаквано аутсайдера Ангола с 1:0. Португалците имаха възможност да отбележат още в 5-ата секунда на срещата, когато изстрел на Паулета мина на сантиметри от лявата странична греда. В 4-ата минута той успя да се разпише след отличен пас на Фиго.

От този момент нататък настана футбол по-характерен за някоя от долните английски дивизии. През първото полувреме все пак зрителите имаха възможност да видят по няколко точни паса един след друг, както и няколко добри удара по посока на вратите като през 30-тата минутата играчът на Манчестър Юнайтед Кристиано Роналдо удари горната греда на Ангола след удар с глава. И с това приключи мача.

През второто полувреме може да се видят зверски шпагати, безразборно чистене от страна на анголците, чиито опити за атака завършваха с шутове по-скоро характерни за ръгбито.